Türkiye’nin bilinen ve köklü ailelerinden olan Sabancı ailesinin fertleri sosyal medyada dikkatleri çekmeye devam ediyor. Sabancı ailesinin gelinlerinden biri olan Nazlı Kayı Sabancı da oldukça merak ediliyor. Nazlı Sabancı kimdir sorusu bu sebeple arama motorlarında sıklıkla aranan isimlerden biri.

Hacı Sabancı'nın eşi Nazlı Kayı, son zamanlarda arama motorlarında en çok aranan isimlerden biri. Sabancı ailesinin güzel gelini Nazlı Sabancı kimdir sorusu sık sık sorulmaya başlandı.

Yazımızda sizler için Nazlı Sabancı kimdir sorusu ile birlikte Nazlı Sabancı hakkında merak edilenleri derledik. İşte detaylar…

Nazlı Sabancı Hayatı

Nazlı Sabancı kimdir sorusuna cevap verirken hayatını odağa alarak başlayalım. Kendisi 1992 yılında Bursa'da dünyaya geldi. Nazlı Sabancı Bursalı bir ailenin kızıdır. Liseye kadar Bursa'da yaşayan Sabancı, lise eğitimini almak için İstanbul'a yerleşti ve bu yerleşmeden sonra Bursa'ya geri dönmedi. 

Koç Lisesi mezunu Nazlı Sabancı, Londra'daki University Of Westminster'da hukuk bölümünden mezun oldu. Ardından İstanbul Modern'de sanat tarihi ile ilgili dersler almaya başladı. 

Nazlı Sabancı Kimdir (7)

Nazlı Sabancı, uzun süredir Hacı Sabancı ile birlikteydi. 2020 kasım ayıda Sabancı ailesinin oğullarından Hacı Sabancı ile nişanlandı. 10 Ekim 2021'de Arzu-Ömer Sabancı'nın yalısında gösterişsiz bir nikahlanan çift, 25 Haziran 2022'de Çırağan Sarayı'nda görkemli bir düğün töreniyle evlenmişti.

Geçtiğimiz Ağustos ayında evliliklerini bebek ile taçlandıran Nazlı ve Hacı Sabancı çiftinin aile hayatı oldukça takdir ediliyor. Çiftin bebeklerinin cinsiyeti kız ve ismi de Arzu Alara’dır.

Nazlı Sabancı Nereli?

Nazlı Sabancı kimdir sorusu ile birlikte gelen bir soru da Nazlı Sabancı’nın nereli olduğu ile ilgili. 

Daha öncede bahsettiğimiz üzere Nazlı Sabancı Bursalı bir ailenin kızıdır. Bursalı bir ailenin kızı olan Nazlı Sabancı Bursa’da dünyaya gelmiş ve lise dönemine kadar Bursa’da büyümüş ve yaşamıştır.

Nazlı Sabancı Kimdir (6)

Nagehan Alçı: Fiziksel şiddete maruz kaldım Nagehan Alçı: Fiziksel şiddete maruz kaldım

Zeynep Nazlı Sabancı boyu ve kilosu kaç?

Zeynep Nazlı Sabancı kimdir sorusunun içerisinde kendisinin boyu ve kilosu da merak ediliyor.

  • Nazlı Sabancı’nın boyu 1.70 cm olarak biliniyor, kilosunun ise şu anda kaç kg. ağırlığında olduğu bilinmiyor.

Hacı Sabancı Kimdir?

Nazlı Sabancı kimdir sorusundan sonra sorulan bir diğer soru ise eşi Hacı Sabancı’nın kim olduğu sorusu. 

Hacı Sabancı, Ömer ve Arzu Sabancı'nın en büyük oğludur ve 1987 yılında İstanbul'da doğmuştur. İstanbul Saint-Benoit Fransız Lisesi'ni bitirdikten sonra Amerika/Boston TUFTS Üniversitesi'nde ekonomi alanında eğitim alan Hacı Sabancı, üniversiteyi bitirdikten sonra Londra City Üniversitesi'nde Denizcilik ve Finans alanında master derecesini tamamlamıştır.

Nazlı Sabancı Kimdir (5)

Hacı Sabancı, Densa Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Hayat Tekstil ve Marinsa Denizcilik şirketlerinde yönetim kurulu üyesidir.

2009 yılından beri babası Ömer Sabancı'nın 2004-2007 yılları arasında başkanlık yaptığı TÜSİAD'ın da üyesidir. Hacı Sabancı, koyu bir Beşiktaş taraftarı olmasından dolayı aynı zamanda bir Beşiktaş Kongre Üyesidir.

Nazlı Sabancı ve Hacı Sabancı Ne Zaman Evlendi?

10 Ekim 2021'de Hacı Sabancı ile Nazlı Sabancı'nın evliliği akdi gerçekleşti. Haziran 2022’de Hacı Sabancı ile Nazlı Sabancı, Çırağan Sarayı’nda görkemli bir düğün töreni düzenledi.

Nazlı Sabancı Kimdir (1)

Nazlı Sabancı Instagram

Ünlüleri takip etmenin en iyi yollarından biri, onların hayatlarına hakim olma fırsatını yakalayabildiğimiz sosyal medya hesaplarıdır. Sosyal medya, ünlülerin kendilerinini takip edebilmemiz adına en iyi platformlardan olduğunu söyleyebiliriz.

Nazlı Sabancı kimdir diye merak ettiğimizde ilk bakılabilecek yer olan Instagram hesabına göz atabiliriz. 

Nazlı Sabancı Kimdir (4)

Nazlı Sabancı resmi Instagram hesabında 430.000 civarında takipçisi ve 704 adet gönderisi bulunuyor. Nazlı Sabancı aktif bir sosyal medya kullanıcısı diyebiliriz.

  • Nazlı Sabancı’nın resmi Instagram hesabı şöyledir: “nazlisabanci”.

Sık Sorulan Sorular

Nazlı Sabancı kimdir sorusu ve bu ile birlikte gelen Nazlı Sabancı hakkındaki merak edilen soruları yazımızda sizlerle paylaştık. Şimdi Nazlı Sabancı ile ilgili sık sorulan soruları yanıtlayalım.

Nazlı Kayı hangi okuldan mezun?

Nazlı Kayı Sabancı Koç lisesini bitirmiş ve ardından Londra'daki University Of Westminster'da hukuk bölümünden mezun olmuştur.

Nazlı Kayı’nın öz babası kim?

Nazlı Kayı Sabancı’nın üvey babası Kaan Dimili’dir.

Nazlı Sabancı’nın kardeşi kim?

Nazlı Sabancı’nın kardeşi Hazal Uytun’dur. 

Editör: Esra Şahin