NOW TV’nin fenomen dizisi Kızıl Goncalar oyuncuları hakkında zaman zaman araştırma yapılabiliyor. Bununla birlikte dizide Naim karakterini canlandıran oyuncu Mert Turak kimdir? Kaç yaşında? Nereli? gibi soruların yanıtı mera ediliyor. Mert Turak’ın hayatını, biyografisini, oynadığı dizi ve filmleri sizler için özetledik.

Kızıl Goncalar Naim gerçek adı araştırması yapılırken karaktere can veren Mert Turak’ın kariyeri de merak konusu. Bununla birlikte Mert Turak’ın eşi kimdir sorularını da yanıtlayacağız. İşte oyuncu Mert Turak’ın hayatı…

Oyuncu Mert Turak Kimdir?

Mert Turak, 29 Mart 1980 tarihinde İzmir’de doğdu. Baba tarafından Malatyalı olan Turak, anne tarafından Makedonyalıdır. Mert Turak’ın babası öğretmen, annesi ise vergi memurudur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden 2004 yılında mezun olan Turak, küçük yaşlardan itibaren oyunculuğa ilgi duymuş ve kariyerini bu yönde geliştirmiştir. Oyuncu Mert Turak kimdir araştırması yapan kişiler için başarılı oyuncunun aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk dalında yüksek lisans eğitimini tamamladığını da belirtelim.

Mert Turak, ilkokulu İzmir’de Doğan Akad Meliha Akad İlkokulu’nda başlamış, Emlak İlkokulu’na geçiş yapmıştır. O dönem Karşıyaka Bostanlı’da yaşayan Turak, daha sonra İzmir Yeşilyurt’a taşınmış, 1994 yılında İzmir Vecdi Gönül Lisesi’ne başlamıştır. 1995 yılında katıldığı tiyatro kursları sayesinde oyunculuk kariyerine başlamıştır.

Oyuncu Mert Turak, 2003 yılında İBB Şehir Tiyatroları’nda kadrosuz oyuncu olarak görev aldı. Profesyonel kariyerinde çok sayıda çocuk oyunu ve tiyatro oyununda yer aldı. İstanbul Üniversitesi’nde okuduğu esnada 2003 yılının Mart ayında Makedonya’nın Üsküp şehrindeki tiyatro festivaline katılmıştır.

Mert Turak kimdir araştırmasını yapan okuyucularımız için ilgili oyuncunun pek çok dizi ve filmde rol aldığını söyleyebiliriz. 2007 yılında Şöhret Okulu adlı dizide Ayla Algan, Müjdat Gezen, İlhan Şeşen, Ebru Cündübeyoğlu gibi usta isimlerle birlikte rol almıştır. Mahsun Kırmızıgül’ün yazıp yönettiği Mucize (2014) adlı filmde Aziz karakterini canlandırmış ve geniş kitleler tarafından tanınmıştır.

Özcan Deniz, Mert Yazıcıoğlu ve Özgü Namal gibi oyuncuların başrollerini paylaştığı Kızıl Goncalar dizisinde Naim karakterini canlandıran Mert Turak; Beni Böyle Sev, Babalar ve Evlatlar gibi başarılı yapımlarda rol aldı.

Oylum Talu Kaç Yaşında? Kimdir? Hangi Kanalda? Oylum Talu Kaç Yaşında? Kimdir? Hangi Kanalda?

Mert Turak, 21 Haziran 2020 tarihinde Birgül Kurtçu ile evlenmiştir. 3 yıl evli kalan çift, 2023 yılında boşandı. Mert Turak, günümüzde Kızıl Goncalar dizisinde oynamaya devam etmektedir.

Mert Turak Kaç Yaşında?

Mert Turak kimdir sorusunu detaylı bir şekilde biyografisiyle birlikte yanıtladık. Şimdi kısaca oyuncunun yaşını merak eden kullanıcılarımız için detayları paylaşalım. Mert Turak kaç yaşında? İşte yanıtı:

 • Mert Turak 29 Mart 1980 tarihinde doğmuştur. Başarılı oyuncunun 2024 yılı itibariyle 44 yaşında olduğunu söyleyebiliriz.

Mert Turak Kimdir 1

Mert Turak Nereli?

Mert Turak nereli sorularının da takipçileri tarafından araştırıldığını belirtelim. Oyuncunun biyografisindeki doğum yeri detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. İşte ayrıntılar…

Mert Turak’ın doğum yeri İzmir’dir. Küçük yaşlardan itibaren Karşıyaka Bostanlı ve Yeşilyurt gibi semtlerde yaşamış, İzmir’de büyümüştür. Bununla birlikte Mert Turak aslen nereli sorusu için babasının aslen Malatyalı, annesinin ise Makedonya asıllı olduğunu belirtelim. Oyuncu Mert Turak kimdir sorusunu soran okuyucularımız için başarılı oyuncunun özel hayatını inceleyelim…

Mert Turak Evli Mi? Sevgilisi Var Mı?

Mert Turak sevgilisi var mı gibi araştırmalarından yoğun olarak yapıldığını söyleyebiliriz. Bununla birlikte ilgili oyuncunun özel hayatına yönelik medyada yer alan bilgileri sizlere aktaracağız. Mert Turak evli mi? İşte yanıtı…

Mert Turak, 21 Haziran 2020 tarihinde Birgül Kurtçu ile evlenmiş, daha sonra 3 yıllık evliliğin ardından 2023 yılında boşanmıştır. Sosyal medyada evliliğini “En uzun güne uyandık biz” paylaşımıyla duyuran çiftin geçimsizlik sebebiyle boşanma kararı aldığı belirtiliyor. Ünlü oyuncunun eşiyle olan tüm fotoğraflarını Instagram’dan kaldırması ise bu bilgiyi doğrular niteliktedir.

Mert Turak'ın Çocuğu Var Mı?

Mert Turak kimdir, kaç yaşında, nereli araştırmalarını yapan okuyucularımız için başarılı oyuncunun çocuğu olup olmadığı konusundaki bilgileri de aktaralım. Mert Turak, 2020 yılında yapmış olduğu evlilikten çocuğu yoktur.

Mert Turak’ın çocuğu var mı sorusunu yanıtladıktan sonra oyuncunun rol aldığı TV dizileri ve filmleri sizler için listeleyelim…

Kızıl Goncalar Dizisinin Naim'i Mert Turak'ın Oynadığı Film ve Diziler

Mert Turak kimdir sorusunu soran birçok kişi, oyuncunun hangi dizilerde ve filmlerde rol aldığını da merak ediyor. İşte oyuncunun dizi ve filmografisi…

Mert Turak’ın oynadığı filmler aşağıdaki gibidir:

 • Gece Martıları – Kısa Film (2000)
 • Hamileyim Hamile (2009)
 • Mucize (2015)
 • Babamın Ceketi (2018)
 • Mucize 2: Aşk (2019)
 • Maske (2023)
 • Özür Dilerim – İnternet Filmi (2023)
 • Kum Zambağı (2023)
 • Dilemma – İnternet Filmi (2024)

Mert Turak’ın oynadığı diziler aşağıdaki gibidir:

 • Yılan Hikayesi (1999-2001)
 • Cesur Kuşku (2001)
 • Şeytan Ayrıntıda Gizlidir (2004)
 • Size Baba Diyebilir Miyim? (2004)
 • Maki (2005)
 • Komiser Nevzat (2007)
 • Avrupa Yakası (2008)
 • Şöhret Okulu (2008)
 • Başrolde Aşk (2011)
 • Babalar ve Evlatlar (2012)
 • Beni Böyle Sev (2013)
 • Yeşil Deniz (2014)
 • Kuruluş Osman (2021)
 • Mevlana Celaleddin-i Rumi – İnternet Dizisi (2023)
 • Yeşil Deniz: Milenyum – İnternet Dizisi (2023)
 • Kızıl Goncalar (2023 – Günümüz)

Mert Turak Kimdir 2

Sıkça Sorulan Sorular

Oyuncu Mert Turak kimdir? Detaylarıyla paylaştık. Konuyla ilgili sıkça sorulan soruları yanıtlayalım:

1- Mert Turak hangi ödülleri aldı?

Mert Turak, 2006 yılında 11. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü almıştır. 2008 yılında 13. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü almıştır. 2010 yılında 14. Afife Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Müzikal ya da Komedi Erkek Oyuncusu ödülünü almıştır. 2012 yılında 16. Afife Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu seçilmiştir.

2- Mert Turak boşandı mı?

Mert Turak, Birgül Kurtçu ile 2020 yılında evlenmiştir. Daha sonra çift, 3 yıllık evliliğin ardından geçimsizlik nedeniyle 2023 yılında boşanma kararı almıştır.

Mert Turak kimdir? Kaç yaşında? Nereli? gibi soruları yanıtladık. Konuyla ilgili merak ettiğiniz diğer soruları yorumlar bölümünden sorabilir, ayrıca görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Editör: Alp Editor