Türkiye’de 2002 yılında düzenlenen güzellik yarışmasında birinci olması ve ardından dünya güzeli seçilmesiyle tanınan Azra Akın’ın özel hayatına yönelik araştırmalar yapılıyor. Bu konuda Azra Akın’ın eşi Atakan Koru kimdir? Kaç yaşında? Nereli? gibi merak edilen başlıklar mevcut. Atakan Koru biyografisini sizler için açıklıyoruz.

Azra Akın'ın Eşi Atakan Koru Kimdir?

Azra Akın, Miss Turkey 2002 güzeli seçilmesi ve ardından dünya güzeli seçilmesiyle birlikte Türkiye’nin yakından tanıdığı isimlerden birisi oldu. Güzellik kraliçesi, Atakan Koru ile yaptığı evlilik sonrasında örnek aile yaşantısıyla da sosyal medyada gündem oluyor. Peki, Azra Akın’ın eşi Atakan Koru kimdir? İşte yanıtı…

Atakan Koru, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Edirne’nin Keşan ilçesinde doğan Koru, kültürel bağlarını koruyarak kökeni hakkında bilgiler veren isimlerden birisidir. Azra Akın ile tanıştıktan sonra yaptıkları görkemli bir düğün ile gündeme gelen çift, 2017 yılında evlendi. Azra Akın ve Atakan Koru çiftinin Demir adında bir oğlu, Arya ismin de bir de kızı bulunmaktadır.

Özel hayatlarını medyadan uzak bir şekilde yaşayan çift, sosyal medyada sıkça araştırılıyor. En son 2024 Nisan ayında ikinci çocuklarının doğmasıyla gündeme gelen çift, sosyal medya paylaşımlarıyla takip ediliyor. Atakan Koru, aynı zamanda iş dünyasının da etkili isimlerinden birisidir. Atakan Koru; İspanyolca, Portekizce, İtalyanca ve İngilizce’yi çok iyi derece bilmektedir.

Azra Akin Eşi Atakan Koru Kimdir 1

Atakan Koru Kaç Yaşında?

Atakan Koru kimdir sorusuna ek olarak ilgili ismin kaç yaşında olduğuna yönelik bilgileri paylaşalım. 2017 yılında Azra Akın ile evlenen Atakan Koru, eşiyle birlikte medyadan uzak bir hayat sürmektedir. Koru hakkında mezun olduğu okul ve nereli olduğu dışında çok fazla bilgi bulunmuyor. Bu nedenle medyadan uzak olan bu isim hakkında “Atakan Koru kaç yaşında” sorusu da yanıtsız kalmaktadır.

Azra Akın’ın eşi kaç yaşında araştırmasını yapan kullanıcılar için henüz bir bilgi yoktur. Aynı zamanda Atakan Koru doğum tarihine yönelik bazı kaynaklarda tahmini veriler paylaşılsa da, bu bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır.

Atakan Koru Ne İş Yapıyor?

Atakan Koru hakkında yapılan araştırmalar, ilgili ismin hangi işle meşgul olduğunu da kapsıyor. Azra Akın ve Atakan Koru çiftinin medyadan uzak bir yaşam sürmesi, sadece sınırlı kaynaklarla bazı bilgilerin ulaşmasını sağlıyor. Peki, Atakan Koru ne iş yapıyor? İşte yanıtı…

Atakan Koru’nun çiftçilik ve ticaret ile uğraştığı bilinmektedir. Binlerce dönümlük arazide çeltik üretimi yapan aile, faaliyetlerini Koru aracılığıyla devam ettiriyor. Bununla birlikte Atakan Koru’nun İstanbul’da ünlü bir AVM’de kafe işletmeciliği yaptığı da biliniyor. Ancak yapılan işin detayları ya da kafe ismi gibi diğer bilgilerin mevcut olmadığını belirtelim.

Atakan Koru’nun babası Ahmet Koru, ziraat mühendisidir ve çiftçilik yapmaktadır. Bununla birlikte Atakan Koru’nun annesi Seniye Koru’nun da emekli öğretmen olduğu yönünde bazı bilgiler mevcuttur.  Atakan Koru kimdir, ne iş yapıyor sorusunu bu şekilde yanıtlarken, çiftin yaşamına dair gelişmelere göre daha fazla bilgi sahibi olunabileceği tahmin ediliyor.

Azra Akın'ın Eşi Atakan Koru Nereli?

Son olarak 2024 Nisan ayında doğan bebekleri Arya ile gündeme gelen Azra Akın ve Atakan Koru çiftine dair merak edilenler mevcut. Atakan Koru kimdir sorusuyla Azra Akın’ın eşi merak edilirken, aynı zamanda bu ismin nereli olduğu da araştırılıyor.

Azra Akın’ın eşi Atakan Koru nereli? İşte detaylar…

Atakan Koru’nun aslen Edirne Keşanlı olduğu bilinmektedir. Geçmişten beri ailesi çiftçilikle ve ticaretle uğraşırken, Koru’da bu faaliyetleri devam ettirmektedir. Ailenin Edirne’de çiftçilik yaptığı ve çeltik üretimi gerçekleştirdiği biliniyor. Aynı zamanda Atakan Koru’nun nerede doğduğu hakkında herhangi bir bilgi yoktur.

Atakan Koru kimdir araştırmalarıyla birlikte Azra Akın ile yapmış olduğu evliliğin ne zaman gerçekleştiği de merak konusu. İşte konuyla ilgili ayrıntılar…

Azra Akin Eşi Atakan Koru Kimdir 2

Oben Alkan Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli? Oben Alkan Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Azra Akın ve Atakan Koru Ne Zaman Evlendi? Çocukları Var Mı?

2002 yılında önce Türkiye güzeli, daha sonra dünya güzeli seçilmesiyle tanınan Azra Akın, 2017 yılında Atakan Koru ile evlendi. 25 Ağustos 2017’de Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesindeki nikah salonunda evlenen çiftin nikahını o dönem Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat kıymıştı.

Azra Akın, nikahta Galia Lahav tasarımı bir gelinlik giyerek o dönemde gündeme gelmişti. Trakya’ya özgü geleneksel kır düğünü ile evlenen çiftin daha sonra 2018 yılında Demir adında bir erkek çocukları oldu. 2024 yılında ise Arya adında ikinci çocuğu olan çift, yeniden magazin dünyasında gündem olmuştu.

Atakan Koru kimdir sorusunu yanıtladıktan sonra şimdi Azra Akın’ın hayatını aktaralım…

Azra Akın Kimdir?

Azra Akın, 8 Aralık 1981 tarihinde Hollanda’nın Almelo şehrinde dünyaya geldi. Baba tarafından aslen Uşaklı, anne tarafından ise aslen Afyonkarahisarlıdır. Babası bir dönem Eskişehirspor’da forma giymiş ve şu anda tercümanlık yapan YTÜ mezunu Nazım Akın’dır. Annesi ise Hollanda’da öğretmenlik yapan Ayda Akın’dır. 1971 yılında Hollanda’ya yerleşen ailenin bir de Azra Akın’dan iki yaş küçük Doruk adında kızları vardır.

Azra Akın, 1998 yılında Türkiye’de düzenlenen Elite Model yarışmasında birinci olmuştur. Daha sonra Star TV tarafından düzenlenen Miss Turkey 2002 yarışmasında birincilik elde ederek Türkiye güzeli seçilmiştir. Bu yarışma sonucu katılmaya hak kazandığı Miss World yarışmasında da birincilik elde eden Azra Akın, dünya güzeli seçilmiştir. Azra Akın, 1932 yılında dünya güzeli seçilen Keriman Halis’ten sonra ikinci kez bu başarıyı ülkeye kazandırmıştır.

Bu gelişmelerden sonra TV dizilerinde oyunculuk ve reklamlarda da rol alan Akın, 2004 yılında başrolü Tamer Karadağlı ile paylaştığı Yağmur Zamanı isimli TV dizisinde Eylül karakterini canlandırmıştır. Sadri Alışık Tiyatrosu’nda 2009 yılında Kemal Başar’ın yönettiği 72. Koğuş isimli tiyatroda oynayan Akın, daha sonra Show TV’de ekranlara gelen Yok Böyle Dans isimli yarışmanın sunuculuğunu yapmıştır.

2011 yılında Star TV’de ekranlara gelen Geniş Aile dizisinde de rol alan Azra Akın, 2012 yılında M.U.C.K dizisinde müzik öğretmeni Elif’i canlandırmıştır. 2015 yılına kadar çeşitli yapımlarda konuk oyuncu olarak yer alan Akın, aynı tarihte Poyraz Karayel dizisine Çiğdem karakteri ile katılmıştır.

Sıkça Sorulan Sorular

Azra Akın’ın eşi Atakan Koru kimdir sorusuna benzer sıkça sorulan diğer soruları yanıtladık:

1- Azra Akın eşiyle nasıl tanıştı?

Azra Akın ve Atakan Koru çifti, yapmış oldukları açıklamalarda 2013 yılında bir spor salonunda tanıştıklarını ifade etmişti. 4 yıllık birlikteliğin ardından çift 25 Ağustos 2017 tarihinde evlendi.

2- Atakan Koru ve Azra Akın arasındaki yaş farkı nedir?

Atakan Koru’nun yaşı tam olarak bilinmediğinden dolayı Azra Akın ile aralarında kaç yaş fark olduğuna yönelik de bir bilgi yer almamaktadır.

Atakan Koru kimdir? Ne iş yapıyor? Nereli? Kaç yaşında? sorularını sizler için yanıtladık. Konu ile ilgili merak ettiğiniz diğer soruları yorumlarla birlikte sorabilir, ayrıca düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Editör: Alp Editor