Türkiye’de seslendirme sanatçılığı denildiğinde akla gelen ilk isimlerden birisi olan Tarkan Koç’un hayatı internette ve sosyal medyada sıklıkla araştırılıyor. Yemekteyiz’in dış sesi Tarkan Koç kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Tüm bilgileri sizler için aktarıyoruz.

Tarkan Koç Kimdir?

Tarkan Koç, uzun süredir yarışma programlarının, çizgi filmlerin ve reklam filmlerinin görünmeyen yüzü olarak aynı zamanda özel hayatıyla da merak ediliyor. Tarkan Koç kimdir? İşte biyografisi…

Seslendirme ve dublaj sanatçısı Tarkan Koç, 25 Haziran 1971 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. 1988 yılında Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olan Koç, aynı sene Mimar Sinan GSÜ Devlet Konservatuarı’nda Opera – Şan bölümüne kayıt oldu. Üniversiteden 1997 yılında mezun olarak sonraki dönemde Ayton Sert ve Mehmet Keskinoğlu gibi kişilerin asistanlığını üstlendi. Öğrencilik yıllarında tiyatro ile ilgilenen ve çeşitli oyunlarda rol alan Tarkan Koç, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Muamma, Abdülcambaz, Macbeth, Şimdi Yaşa Sonra Öde gibi oyun ve müzikallerde görev aldı.

Daha sonraki dönemlerde Behzat Uygur Tiyatrosu’nda Güldüren Şüphe adlı oyunda görev alan Koç’un aynı zamanda Vural Yıldırım ile birlikte yazdığı Müzik Felsefesine Giriş adlı bir de kitabı bulunmaktadır. Tarkan Koç kimdir sorusunda ünlü sanatçının Ölü Şiirler Kitabı adlı bir şiir kitabının olduğunu da belirtmek gerekir. Özel şan dersleri veren Tarkan Koç, Maltepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünde Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Tarkan Koç, halen Yeditepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe alanında doktora eğitimini sürdürmektedir.

Tarkan Koç, bugüne kadar pek çok yapımın dış sesi olarak dublajını üstlense de Yemekteyiz programının dış sesi olarak görev alması sonrasında geniş kitleler tarafından tanınmıştır.

Tarkan Koç Kaç Yaşında?

Tarkan Koç kimdir sorusuyla ünlü sanatçıyı merak eden kullanıcılar, aynı zamanda sanatçının yaşını merak ediyor. Opera Şan mezunu olan Koç, Cine 5 kanalında asistanlık yaparak başlamış olduğu televizyon kariyerinde kendi deyimiyle komando gibi eğitim almıştır. TV sektöründe dış ses olarak ünlenen ve Yemekteyiz programının dış sesi Tarkan Koç kaç yaşında? İşte yanıtı…

Tarkan Koç, 25 Haziran 1971 tarihinde doğmuştur. Ünlü dublaj ve seslendirme sanatçısının 2024 yılı itibariyle 53 yaşında olduğu söylenebilir. Tarkan Koç’un aynı zamanda evli olduğu bilinse de eşi ya da çocuklarına dair medyada herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Tarkan Koç, seslendirme ve dublaj sanatçılığı kariyerinde çok fazla yapımda görev almış, aynı zamanda tiyatro ile de ilgilenmiştir. Şimdi Tarkan Koç’un seslendirdiği filmleri ve yapımları inceleyelim…

Tarkan Koc Kimdir 1

Tarkan Koç'un Seslendirdiği Filmler

İlk olarak 13 Ekim 2008 tarihinde ekranlara gelen Yemekteyiz programında dış ses olarak tanınan Tarkan Koç, opera ve şan bölümünden mezun, aynı zamanda tiyatro ile ilgilenmiş bir kişidir. Ünlü dublaj sanatçısının aynı zamanda Müzik Felsefesine Giriş ve Ölü Şiirler Kitabı adında kitapları da bulunmaktadır.

Kızıl Goncalar Dizisinin Naim'i Oyuncu Mert Turak Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Kızıl Goncalar Dizisinin Naim'i Oyuncu Mert Turak Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli?

Cine 5 kanalı döneminde ilk olarak TV sektörüne adım atan Tarkan Koç, bugüne kadar sayısız yapımı seslendirmiş, bu filmlerin görünmeyen kahramanı olarak arka planda yer almıştır. Tarkan Koç seslendirdiği filmler ve yapımlar şu şekildedir:

Yapım

Karakter - Görev

Kod Adı: Londra

Allan Trumbull

Sürekli Dizi

Kas Adam

OK K.O.! Kahraman Olalım

Bay Gar

Gumball

Bay Robinson

Scooby-Doo Ve Bil Bakalım Kim?

Chris Paul

Gumball

Dansçı Craig Mcpherson

Yemekteyiz

Dış Ses

Sürekli Dizi

Dansçı Craig Mcpherson

Clarence

Chad

Kafadar Ayılar

Balıkçı Henry

Elma ve Soğan

Dondurmacı Sandviç

Power Rangers Dino Charge

Fury

Generator Rex

Beyaz Şövalye

300 Spartalı

Leonidas

Caillou

Büyük Baba

Posta Treni (BabyTV)

Fredie

Gumball

İnşaatçı Adam

Johnny Test

Proseför Dave

Kafadar Ayılar

Güvenlik

Elma ve Soğan

Küçük Papates

ThunderCats Roar

Panthro

Kod Adı

Kötü Dondurmacı 3

Power Rangers Mega Güç

Gosei

Power Rangers Süper Mega Güç

Gosei

Elma ve Soğan

Çöldeki Konserve

Drama Adası Action

Şef Hatchet

Kafadar Ayılar

Ralph

Pixels (film, 2015)

Bağıran Adam

Clarence

Belson'nın Babası

Altın Peşinde: Turin'in Kayıp Madeni

Dave Turin Henason

Prometheus

Bilgisayar Sesi

Clarence

Temizlikçi Yaşlı

Canavar Adası

Karanlıktaki Adam

Looney Tunes

Yosmite Sam

Samuray Jack

Brobot

Samuray Jack

Savaşçı / Viking

Samuray Jack

Büyük Ayı

Samuray Jack

Ejderha

Flash & Dash 2

Walden

Kafadar Ayılar

Yuri

Redakai

Usta Boodai

Bakugan

Drago

Kafadar Ayılar

Kurtarıcı Be

Kafadar Ayılar

Japoncalı Adam

Kafadar Ayılar

Kötü Kutupcu Flip

Uncle Grandpa

Bay Suratsız

Kafadar Ayıcıklar

Havalı Kardan Adam & Bağıran Kardan Adam

Yaz Kampı Adası

Ay

Mondo Yan

Usta Miyav

Gumball

Viking

Transformers: Prime

Optimus Prime

A Takımı

B.A.Baracüs

Tarkan Koc Kimdir 2

Tarkan Koç TV Dizileri

Tarkan Koç kimdir sorusunu araştıran birçok kişi, ilgili kişinin tiyatro kariyerini gördüğünde TV dizilerinde rol alıp almadığını araştırıyor. Tarkan Koç TV dizileri hakkında sizlerle güncel bilgileri paylaşalım.

Tarkan Koç, yukarıdaki tabloda yer alan film, dizi ya da yapımlarda dış ses (seslendirme sanatçısı) olarak görev almıştır. Birçok projede yer alan başarılı sanatçı, çeşitli tiyatrolarda sahne alsa da şu ana kadar herhangi bir TV dizisinde rol almamıştır. Yani, televizyon ekranlarında Tarkan Koç’u şu ana kadar göremedik. Bu nedenle ilgili kişinin sadece seslendirdiği filmleri, çizgi filmleri ve yapımları listeleyebiliyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Tarkan Koç kimdir? Kaç yaşında? sorularıyla ilişkili en çok sorulan diğer soruları yanıtladık:

1- Tarkan Koç ne mezunu?

Tarkan Koç, Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra Mimar Sinan GSÜ Devlet Konservatuarı’nda Opera Şan bölümüne kayıt olmuş, bu üniversiteden 1997 yılında mezun olmuştur.

2- Tarkan Koç evli mi?

Tarkan Koç’un özel hayatına yönelik bilgiler kısıtlı olmakla birlikte ünlü sanatçının evli olduğu biliniyor. Ancak Tarkan Koç’un çocukları ya da eşinin kim olduğuna dair kaynaklarda herhangi bir bilgiye rastlanmamıştır.

Tarkan Koç kimdir? Ne iş yapar? Kaç yaşında? sorularını sizler için yanıtladık. Bu konuyla ilgili merak ettiğiniz diğer soruları yorumlar bölümünden paylaşabilir, ayrıca kişisel deneyimlerinizi ve düşüncelerinizi de belirtebilirsiniz.

Editör: Alp Editor