Ekranların sevilen yarışması Masterchef Türkiye yaz sezonunun başlamasıyla birlikte geri döndü. Her zamanki gibi bu yıl da şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna jüriliğinde yarışmacılar en iyi aşçı olabilmek için çaba sarf edecekler. Üçü de işinde usta olan şefler yarışma dışında özel hayatlarıyla da gündeme gelmekteler. Mehmet Yalçınkaya'nın kızı Sude Yalçınkaya kimdir, Danilo Zanna hangi restoranın sahibi gibi sorular sık sık karşımıza çıkıyor.

Sude Yalçınkaya Kimdir?

Sude Yalçınkaya kimdir sorusu son birkaç gündür daha sık karşılaştığımız bir soru. Masterchef'in son bölümünde kaybettiği iki parmağından bahseden Mehmet Yalçınkaya, çocuklarının bu hatırayı yaşatmak için yaptığı bir jestten de konu açtı. Mehmet Yalçınkaya'nın bahsettiğine göre kızı Sude Yalçınkaya dövme yaptırarak babasının kaybettiği iki parmağın anısını vücuduna kazıdı. 

Sude Yalçınkaya, Türkiye'nin en önemli şeflerinden biri olan Mehmet Yalçınkaya'nın kızıdır. Kendisi bunun yanı sıra internet hesaplarını epey aktif kullanarak bir internet ünlüsü olarak da tanınmıştır. Dünyaya 2002 yılında gelen Sude Yalçınkaya'nın Emre Yalçınkaya ve Utkan Yalçınkaya isimli iki erkek kardeşi de bulunmaktadır. Sude Yalçınkaya yaş olarak halen oldukça gençtir. 2002 doğumlu olduğu bilgisinden yola çıktığımızda Sude Yalçınkaya kaç yaşında sorusuna 22 cevabını verebilmekteyiz.

Sude Yalçınkaya aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır. YouTube ve Instagram hesapları üzerinden paylaşımlar yapan Sude Yalçınkaya babası Mehmet Yalçınkaya ile videolarının yanı sıra tek başına ürettiği içeriklerle de dikkat çekmektedir. Eğlenceli ve enerji dolu kişiliğinin de yardımıyla takipçi sayısını sürekli arttırmaktadır. 

Sude Yalçınkaya Instagram hesabını 97.500 kişi takip etmektedir. YouTube hesabının ise 158.000 takipçisi bulunmaktadır. Son dönemde Instagram hesabını YouTube hesabına göre daha aktif kullandığı söylenebilir. Sude Yalçınkaya'nın hangi okulda okuduğunu veya üniversite eğitimi alıp almadığını bilmiyoruz. Emre ve Utkan Yalçınkaya ise babalarının yolundan gitmektedirler.

Sude Yalçınkaya Dövmesinin Anlamı Ne?

Sude Yalçınkaya kimdir sorusu özellikle gündeme gelen dövmesinden sonra daha sık araştırılmaya başlanmıştır. Kullanıcılar için bu soruyu da yanıtlamak istedik. Babasının çocukken kaybettiği parmaklarının dövmesini yaptıran Sude Yalçınkaya bu hareketiyle birçok insanın takdirini kazandı.

Sude Yalcinkaya Kimdir 1

Sude Yalçınkaya Sevgilisi Var Mı?

Sude Yalçınkaya kimdir sorusunu soranlar kendisinin özel hayatına da odaklanıyorlar. Bu nedenle Sude Yalçınkaya'nın sevgilisi olup olmadığı da sık sık araştırılmaktadır.

Instagram hesabına baktığımızda Sude Yalçınkaya'nın babasıyla ve kardeşleriyle sık sık vakit geçirdiğini görüyoruz. Bu paylaşımlara baktığımızda ve Sude Yalçınkaya'nın sosyal medyayı aktif kullandığını da hesaba kattığımızda kendisinin sevgilisinin olmadığını söylemek mümkündür. Yalçınkaya ailesi çocuklarının hayatı konusunda açık görüşlü bir ailedir. Sude Yalçınkaya babası ile verdikleri bir röportajda, "Sevgilim olduğunda babama söylüyorum. 'Baba sevgilim var' diyorum. Bahsediyorum biraz, bir-iki akıl veriyor." ifadelerini kullanmıştı. Dolayısıyla eğer ki Sude Yalçınkaya'nın sevgilisi olursa bunu öğreneceğimiz düşünülebilir.

Mehmet Yalçınkaya Kimdir?

Sude Yalçınkaya Kimdir sorusunun ardından Sude Yalçınkaya babası Mehmet Yalçınkaya’dan da kısaca bahsedelim.

Mehmet Yalçınkaya, Türkiye'nin en ünlü şeflerinden birisidir. Çocukluğundan beri mutfaklarda bulunan Mehmet Yalçınkaya, başarı basamaklarını bir bir tırmanmış ve kendini önce ülke, sonra dünya çapında kanıtlamış şeflerden biri haline gelmiştir. 21 Ocak 1974 tarihinde Bolu'nun Yenigüney köyünde dünyaya gelen Mehmet Yalçınkaya, ilk olarak 12 yaşında amcasının lokantasında mutfağa girmiştir. Uzun süre mutfakların tozunu yuttuktan sonra 1998 yılında resmen mesleğe adım atmıştır.

2004 yılında İstanbul Yemek Akademisi İnsan Anatomisi ve Sindirim Sistemi Bölümü'nde eğitim alan Mehmet Yalçınkaya, eğitiminden önce İtalya, Fransa, Almanya, Katar ve Yunanistan gibi ülkelerde mutfak koordinatörlüğü yaptı.  Bu yıllarda Türk mutfağının dünya çapında tanıtılması alanında pek çok çalışmaya bizzat katılan Mehmet Yalçınkaya, 2012 yılında Dünya Aşçılık Olimpiyatları'nda ikincilik elde etti.

Uzun süre Bolu'da yer alan üst düzey otellerin şefliğini yürüten Mehmet Yalçınkaya, 2018 yılından bu yana Masterchef Türkiye yarışmasının jüri üyeliğini yapmaktadır. Kendisinin İstanbul'un Bakırköy ilçesinde MYK Restoran isimli bir restoranı da yer almaktadır. Bir kızı ve iki oğlu bulunan Mehmet Şef kızı ve oğullarıyla sık sık vakit geçirmektedir. Üst düzey yoğunluğuna rağmen ailesine önem vermektedir. Mehmet Yalçınkaya eşi ile medya karşısında pek görünmemektedir.

Oben Alkan Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli? Oben Alkan Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Sude Yalcinkaya Kimdir 2

Mehmet Yalçınkaya Ödülleri ve Başarıları

  • “En İyi Şef Ödülü” (TÜRES tarafından düzenlenen Türkiye Lezzet Ödüllerinde 500 bin kişinin üzerinde halk oylaması sonucunda.)
  • “Gümüş Madalya” Dünya Aşçılar Olimpiyatları / Türkiye Aşçılar Federasyonu Turculina Takım Kaptanlığı
  • “Bronz Madalya” Dünya Aşçılar Olimpiyatları / Euroturk Chefs Culinary Team Takım Kaptanlığı, Erfurt – Almanya
  • “A kategorisi Dünya Üçüncülüğü” Dünya Aşçılar Olimpiyatları – Erfurt – Almanya
  • “Euroturk Chefs Team Merit Diploma” Takım Halinde – Erfurt – Almanya
  • 2005 yılında Amerika’nın ünlü gurme dergisi “CULINARY” de Trend Chef olarak biyografisi ve spesiyalleri yayınlandı.
  • 2007 yılında Türkiye’de ilk olarak Banquet servislerinde minimalist ve butik bir çalışma olan kişiye özel servis konseptini geliştirdi.
  • 2013 yılında Californiya Üniversitesi Öğretim Üyesi Pınar Tremblay tarafından Mehmet Yalçınkaya hakkında Inno Turkish Cusine adlı makale yayınlandı.

Editör: Alp Editor