Yalı Çapkını dizisindeki Korhan Ailesi’nin gerçekte köklü kuyumculuk şirketi Atasay'ın sahibi Atasay Ailesi'ni temsil ettiği düşünülmektedir. Bu iddialar dizinin hayranları arasında merak uyandırmıştır. Peki Cihan Kamer kimdir? Aslen nereleri ve serveti ne kadar?

Cihan Kamer Kimdir?

Cihan Kamer, 1965 yılında İstanbul'da doğmuştur. Atasay Kuyumculuk'un kurucusu Atasay Kamer'in oğludur. 20'li yaşlarından itibaren Atasay Mücevherat'ın en büyük hissedarıdır. Şu anda Atasay Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Cihan Kamer sadece iş hayatında değil, cemiyet hayatında da tanınan bir isimdir. Babası Atasay Kamer adına memleketi Denizli'de Pamukkale Üniversitesi'ne bağlı Atasay Kamer Meslek Yüksekokulunu da yaptırmıştır.

Cihan Kamer Kimdir 1

Oğuz Alper Öktem Kimdir? Serveti Ne Kadar, Eşi Kim? Oğuz Alper Öktem Kimdir? Serveti Ne Kadar, Eşi Kim?

Cihan Kamer Kaç Yaşında?

Türkiye’nin en bilinen iş insanları arasında yer alan Cihan Kamer’in doğum tarihi sadece yıl olarak bilinmektedir. 1965 senesinde dünyaya gelen iş insanı günümüz tarihi itibarıyla 59 yaşındadır.

Cihan Kamer Nereli?

Cihan Kamer hayatını İstanbul'da geçirse de aslen Denizlili olduğunu ve kökenlerinin Çivril'e dayandığını her fırsatta dile getirmektedir. Babası Atasay Kamer'in kurduğu Atasay Mücevherat'ın genel müdürlüğünü yapmaktadır. Kökenleri dışında yatırımlarıyla da Denizli'ye katkıda bulunmaktadır. Cihan Kamer Antepli mi sorusuna ek olarak merak edilen bir diğer konu da eşiyle olan tanışma şeklidir.

Cihan Kamer Eşiyle Nasıl Tanıştı?

Cihan Kamer’in annesi ve babası, onun genç yaşta evlenmesini istemiştir. Altınoluk'a yaptığı bir ziyarette babası Çiğdem Hanım'ı oldukça beğenmiştir. Ailesinin ısrarı üzerine Kamer, 19 yaşında evlenmeye hazır olmadığını belirtse de Altınoluk'a gitmiştir. Müstakbel eşi ile tanışması, evlilik hakkındaki fikrini değiştirmesine ve böyle bir yola girmeye karar vermesine vesile olmuştur.

Cihan Kamer Çocukları

Cihan Kamer'in iki çocuğu vardır. İsimleri ise Atasay Kamer ve Simay Kamer şeklindedir. 1987 doğumlu olan Atasay Kamer, Atasay Kuyumculuk'un CEO'su olarak görev yapmaktadır. 2023 yılında ünlü tasarımcı Chiara de Rocchi ile evlenmiştir. Simay Kamer 1991 doğumludur ve 2016 yılında evlenmiştir. 2020 yılında da boşanmıştır. Cihan Kamer, çocuklarıyla sık sık vakit geçirmekte ve sosyal medya hesaplarında onlarla fotoğraflar paylaşmaktadır.

Cihan Kamer Neyin Sahibi?

Cihan Kamer Atasay Kuyumculuk ile eşleşmiş bir isim olsa da farklı görevler de yürütmüştür.

Cihan Kamer'in geçmişte ve günümüzde olmak üzere bazı önemli görevleri ve unvanları şunlardır:

·        Atasay Kuyumculuk Genel Müdürü

·        İstanbul Değerli Maden ve Mücevherat İhracatçıları Birliği (İDMİB) Başkanı

·        Fenerbahçe Asbaşkanı

·        Huqqa ve The Market Restoran Sahibi

Cihan Kamer Kimdir 3

Cihan Kamer Serveti

Cihan Kamer kimdir sorusu kapsamında kendisinin serveti hakkında net bir rakam bulmak oldukça zordur. Ancak çeşitli kaynaklardan edinilen bilgiler ışığında bu servetin 500 milyon dolar ile 2.4 milyar dolar arasında olduğu tahmin edilmektedir.

Üstelik Cihan Kamer Türkiye zenginleri listesinde 53.sırada yer almaktadır. Bu anlamda 18 şirketten oluşan Atasay Grubu'nun büyük hissedarıdır. Ek olarak 2023 yılında AFAD'a 300 milyon TL bağış yapmasıyla da gündeme gelmiştir.

Cihan Kamer Ferit Mi?

Medyada çıkan bazı iddialara göre Cihan Kamer Yalı Çapkını dizisindeki Ferit karakterinin gerçek hayattaki ismidir. Ancak şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmamış olması ve iki ailenin de kökenlerinin farklı olması (Korhan Ailesi Antepli, Atasay Ailesi Denizlili) bu iddiaları zayıflatmaktadır. Atasay Ailesi'nin dizideki hikayeyle bir bağlantısı olduğunu doğrulayan herhangi bir bilgi veya açıklama bulunmamaktadır.

Cihan Kamer Kimdir 4

Atasay Ailesi Antepli Mi?

Atasay Ailesi Antepli değildir. Kendileri Denizli'nin Çivril ilçesindendirler. Ailenin kurucusu Atasay Kamer 1941 yılında Çivril'de doğmuştur. 1989 yılında ise Atasay Kuyumculuğu'nu kurmuştur. Şu anda şirketin Genel Müdürlük görevini oğlu Cihan Kamer yürütmektedir. Bazı kaynaklarda Kamer'in Antepli olduğu bilgisi yer alsa da bu doğru değildir. Kendisi de 1965 yılında İstanbul'da doğmuştur. Ancak ailenin Denizli ile olan bağları hala güçlüdür.

Bu haberimizde sizin için Cihan Kamer kimdir sorusunu en detaylı yönleriyle yanıtlandırdık.

Editör: Alp Editor