Türkiye'nin dizi fabrikası diyebileceğimiz Kanal 7, bu kez de Gelin dizisi ile karşımıza çıkmakta. Önümüzdeki aylarda ismini daha da duyacağımız bu dizide pek çok gelecek vadeden oyuncunun yer aldığı söylenebilir. İnsanlar da sürekli bu oyuncularla ilgili araştırma yapıyor, dolayısıyla karşımıza Talya Çelebi kimdir, Cenay Türksever hangi dizilerde oynamıştır gibi sorular da sık sık çıkıyor.

Talya Çelebi ismi de tıpkı başrol oynadığı Gelin dizisi gibi ismini hızlı bir şekilde duyurmayı başarmış birisi. Geçmişte irili ufaklı rollerde yer alan Talya Çelebi Arka Sokaklar dizisindeki rolüyle oyunculuğa atılmıştı, şimdi de Gelin dizisi ile kariyerine yön veriyor.

Talya Çelebi Kimdir?

Son zamanlarda yükselişte olan genç oyuncu Talya Çelebi kimdir sorusunun yanıtı ne? Talya Çelebi Kaç yaşında ve kaç boyunda, geçmişte hangi dizilerde rol almışdı... Gelin dizisinde hangi rolde? Peki sürekli bahsi geçen Gelin dizisinin konusu nedir, dizi hangi gün yayınlanır? Tüm sorularınıza bu yazımızda yanıt vermeye çalışacağız. İşte ayrıntılar...

6 Temmuz 2000 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Talya Çelebi anne tarafından Mersinli, baba tarafından Sinopludur ancak kendisini bir İstanbul insanı olarak tanımlamaktadır.

Ortaokuldan itibaren sanata ilgi duyan ve lisede müzik eğitimi almak için sınava giren Talya Çelebi, babasının yönlendirmesi ile tiyatroya yöneldi. Lise yıllarında ilk oyunculuk deneyimlerini tadan Talya Çelebi, bu yıllarda kendisine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Konservatuvarı'nda okumayı hedef olarak belirledi.

Talya Çelebi Kimdir (2)

Lise mezuniyeti sonrası bu hedefini gerçekleştiren ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü bünyesinde oyunculuk eğitimi alan Talya Çelebi, buradan mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü’nde eğitimini sürdürdü.

Genç oyuncu, bu yıllarda usta tiyatro oyuncusu Ayla Algan'dan eğitim de aldı. Dünya üstünde Hamlet rolünü canlandırabilen nadir kadın tiyatroculardan olan Ayla Algan'ı 2024 yılının ilk günlerinde kaybetmiştik.

İlk oyunculuk deneyimini Arka Sokaklar dizisinde yaşayan Talya Çelebi, sonrasında Aile dizisinde de Avukat Serap karakterinin gençlik yıllarını canlandırdı. Bu yıllarda kendisi eğitim hayatını da sürdürmekteydi.

Eğitim hayatını tamamladıktan sonra menajeri Hasan Güngör vasıtasıyla Gelin dizisinin senaryosu eline ulaşan Talya Çelebi, bu dizideki Hançer rolünü kabul etti ve şu anda kariyerinin ilk başrolünü oynamakta.

Türkan Şoray'a benzetilen oyuncu, kendine herhangi bir oyuncuyu rol model almamaktadır. En beğendiği oyuncular ise Demet Evgar, Zerrin Tekindor, Merve Dizdar ve Haluk Bilginer.

Talya Çelebi Kimdir (3)

Talya Çelebi, boş zamanlarında ise sevdiği insanlarla zaman geçirmeyi, yürüyüş yapmayı, evde film izlemeyi sevmektedir. Kendisi ruhunu dinlendirici aktivitelerde bulunmayı tercih etmektedir.

Talya Çelebi kendi anne babasının tek çocuğudur. 18 yaşındayken annesinin ikinci evliliğinden bir erkek kardeşi bulunmaktadır.

Talya Çelebi Nereli?

Talya Çelebi dünyaya İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Kendisinin annesi Mersin, babası Sinop doğumludur.

Talya Çelebi'nin İstanbul'un hangi ilçesinde dünyaya geldiği, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini hangi ilçede, hangi okulda gördüğü konusunda ise herhangi bir bilgimiz yok. Dolayısıyla Talya Çelebi kimdir sorusunun cevabında bazı eksik halkalar mevcut.

Talya Çelebi Kaç Yaşında?

Talya Çelebi kimdir sorusunun en önemli alt başlıklarından birisi hiç şüphesiz ki kendisinin doğum tarihi, dolayısıyla kaç yaşında olduğudur.

Melis Hazal Karagöz Kimdir? Kaç Yaşında, Evli Mi? Melis Hazal Karagöz Kimdir? Kaç Yaşında, Evli Mi?
 • Talya Çelebi dünyaya 6 Temmuz 2000 tarihinde gelmiştir, argo tabiriyle bir milenyum çocuğudur. Henüz Temmuz ayına girmediğimiz için Talya Çelebi kaç yaşında sorusunun cevabı ise 23 yaş olacak.

Temmuz ayında dünyaya gelen Talya Çelebi yengeç burcudur.

Talya Çelebi Kimdir (5)

Talya Çelebi Boyu Kaç?

Söz konusu bir oyuncu olduğunda, insanlar kendisinin boyunu ve kilosunu araştırır, böylece sadece ekran üstünden görülen bu insanların gerçek hayattaki karşılıkları hakkında bir fikir edinmeye çalışır

 • Talya Çelebi boyu kaç sorusunun cevabı 1.73. Talya Çelebi kilosu kaç sorusunun cevabını bilmiyoruz, fakat ekranlardan gördüğümüz kadarıyla ünlü oyuncu oldukça fit görünmekte.

Talya Çelebi Oynadığı Diziler

Oyunculuğa küçük yaşta başlamayan, bu yolda lise yıllarından itibaren uzun bir eğitim sürecinden geçen Talya Çelebi, mektepli oyuncuların yeni nesildeki örneklerinden biri.

Örneğin kendi yaş grubundaki Miray Daner gibi isimler bu sektöre küçük yaşlardan girip işi bizzat setten öğrenirlerken, Talya Çelebi bu yolda konservatuvar eğitimi gördü. 

Talya Çelebi Kimdir (8)

Bu nedenle kendisinin filmografisi şimdilik biraz boş, Gelin dizisi de onun ilk başrolü. Ancak geçen yıl Talya Çelebi Aile isimli dizide Avukat Serap karakterinin gençliğini oynayarak ilk nispeten büyük rolünü de almıştı.

Talya Çelebi oynadığı diziler listesi şu şekilde:

 • Arka Sokaklar, 2017
 • Aile, 2023
 • Gelin, 2024

Talya Çelebi Sevgilisi

Talya Çelebi kimdir sorusunun en önemli bölümlerinden birine geldik: kendisinin aşk hayatı! Talya Çelebi sevgilisi var mı, Talya Çelebi evli mi gibi sorularınız varsa adresiniz bu bölüm!

Talya Çelebi sevgilisi kim, sevgilisi var mı sorularının cevabını internette araştırdığımızda karşımıza hiçbir haber çıkmamakta. Kendisinin sosyal medya hesaplarında da herhangi bir görüntüye rastlamıyoruz.

Dolayısıyla elimizdeki bilgiler Talya Çelebi'nin sevgilisi olmadığı yönünde, ancak kendisi özel hayatını kendi içinde yaşamayı seven birisi olduğu için kesin bir hayır cevabı veremiyoruz. 

Talya Çelebi Kimdir (4)

Talya Çelebi Instagram Hesabı

Röportajlarından gördüğümüz kadarıyla Talya Çelebi sosyal medyaya karşı olumsuz bir bakış açısına sahip ve eğer ki oyunculuk kariyerine sahip olmasaydı sosyal medya kullanmayacağını da belirtmekte.

 • Fakat şu anda kendisinin aktif kullandığı bir Instagram hesabı bulunmakta. Ünlü oyuncunun Instagram adresi talyacelebi. Kendisinin tam 27.000 takipçisi bulunmakta.

Gelin Dizi Konusu

Kanal 7 Gelin dizisi ile son zamanlarda bir kez daha büyük sükse yapmış vaziyette. Dizinin konusu ise bizzat Kanal 7'nin internet sitesinde şu şekilde özetlenmekte:

"Dizi severlerin soluksuz izlediği “Gelin” dizisi, sürükleyici hikayesiyle dikkat çekiyor. Kendisini bir anda hayallerinden başka bir dünyada bulan Hançer ve soyadının ağırlığı karşısında ezilen Cihan’ın yalan ve ihtirasla yoğurulan hikayesi Gelin, ekranlardaki yerini alıyor.

Zengin ve soylu Develioğlu ailesinin yaşadıkları konakta kara bulutlar dolaşmaktadır. Bu köklü ailenin soyunun devam etmesi, Cihan Develioğlu’nun doğacak olan erkek çocuğuna bağlıdır ancak Cihan, eşinden dolayı çocuk sahibi olamamıştır."

Talya Çelebi Kimdir (6)

Gelin Dizisinin Hançer'i Kimdir?

Gelin dizisinin ana karakteri Hançer, yazımızın konusu olan Talya Çelebi tarafından canlandırılmaktadır.

Kanal 7 Gelin Dizisi Oyuncuları

Gelin dizisinin başrollerinde Cenay Türksever ve Talya Çelebi yer almaktadır. Dizinin tam oyuncu kadrosu şu şekilde:

 • Talya Çelebi
 • Cenay Türksever
 • Betigül Ceylan
 • Çisel Kuşkan
 • Sidal Damar
 • Kutay Şahin
 • Ekrem Bozgül
 • Can Tarakçı
 • Ceren Yüksekkaya
 • Deniz Değirmenci
 • Yasemin Yeşilgöz
 • Günnur Adıgüzel
 • Elif Çapkın
 • Güneş Ebrar Özgül
 • Türker Kantar

Gelin Dizisi Hangi Gün Hangi Kanalda?

Gelin dizisi Kanal 7 ekranlarında yayınlanmaktadır. Dizi iki günlük formatta yayınlanmaktadır, yani her hafta iki bölümü izleyicilerin karşısına çıkmaktadır.

Gelin dizisi her Cumartesi ve Pazar günü Kanal 7 ekranlarından izlenebilir.

Editör: Esra Şahin