Kanal D ekranlarında kısa süre önce yayın hayatına başlayan Yalan dizisi, henüz ilk bölümüyle bile dikkatleri üstüne çekmiş vaziyette. Bir iftiranın ve intikamın dizisi olmasıyla bizlere ucundan da olsa Ezel'i andıran dizinin oyuncu kadrosu da standartların üstünde. Özellikle genç oyuncular çok dikkat çekiyor, arama motorlarında da Eylül Tumbar kimdir gibi ifadeler sık sık yer buluyor.

Dizinin başrol oyuncularından Eylül Tumbar henüz oldukça genç bir isim. Buna rağmen şimdiden eğitimini tamamlamış olan Eylül Tumbar, oyunculuğuyla da göz dolduruyor. Kendisi dizinin ilk bölümleri itibariyle izleyiciden tam puan almış gibi görünüyor.

Peki televizyon dünyasının yeni yıldızı Eylül Tumbar kimdir, kendisi nerelidir ve kaç yaşındadır? Hangi üniversitede eğitim gördü, Yalan dizisinde hangi karakteri oynuyor? Hepsinin cevabı yazımızda!

Eylül Tumbar Kimdir?

19 Ağustos 2002 tarihinde İzmir'in Çeşme ilçesinde dünyaya geldi. İlkokul ve lise eğitimini burada gören Eylül Tumbar, 15 yaşında ilk kez oyunculuğa merak saldı.

Bu merakını gidermek için Eylül Tumbar soluğu İzmir Ekonomi Üniversitesi Sinema ve Dijital Medya Bölümü'nde aldı. Eğitimine devam ederken karşısına çıkan fırsatları da değerlendirmekten geri kalmadı.

Eylül Tumbar Kimdir (4)

Eylül Tumbar kimdir merak edenler için, Tumbar’ın yer aldığı ilk proje, henüz 19 yaşındayken büyük bir deneyim kazanmasına yardım eden Netflix dizisi Biz Kimden Kaçıyorduk Anne oldu. Perihan Mağden'in romanından uyarlanan dizide Melisa Sözen ve Musa Uzunlar ile başrolleri paylaşan Eylül Tumbar, buradaki rolüyle büyük beğeni topladı.

Biz Kimden Kaçıyorduk Anne dizisindeki başarısının ardından TRT 1 dizisi Kendi Düşen Ağlamaz'da da rol alan Eylül Tumbar, an itibariyle Kanal D'nin yeni dizisi Yalan'da başrol oynamakta.

Eylül Tumbar kim sorusunun bir diğer cevabı da kendisinin hobilerine göz atmaktan geçiyor. Eylül Tumbar seyahat etmek, gezmek, doğada vakit geçirmek ve yüzmekten büyük keyif alıyor. Kendisinin en büyük hobisi ise fotoğraf çekmek. 

Eylül Tumbar Kaç Yaşında?

Eylül Tumbar yaşı en çok merak edilen oyunculardan biri, nitekim oyuncumuz genç fakat olgun surat hatlarına sahip. Dolayısıyla Eylül Tumbar kimdir sorusuyla beraber yaşı da araştırılıyor.

 • Eylül Tumbar doğum günü 19 Ağustos 2002. Kendisi iki yıl önce 20 yaş bariyerini aştı ve şu anda 21 yaşında. Yaklaşık üç ay sonra da 22 yaşına giriş yapacak.

Eylül Tumbar Kimdir (6)

Eylül Tumbar Boy Kaç?

Her oyuncunun olduğu gibi Eylül Tumbar'ın da boyu merak ediliyor. Nitekim insanlar sadece ekran karşısında gördükleri isimlerin gerçek hayatta karşılarında nasıl duracağını tahmin etmekte zorlanabiliyor. Bundan ötürü da oyuncuların boyları ve kiloları sık sık araştırılıyor.

 • Elimizdeki bilgilere göre Eylül Tumbar 1.64 boyundadır ve 48 kilodur. Eylül Tumbar orta boyludur ve boyuna göre iyi bir kiloya sahiptir. Oyuncu bu nedenle fiziğiyle de dikkat çekiyor.

Eylül Tumbar kimdir sorusunu yanıtladık. Arama motorlarında araştırılan bir diğer konu da oyuncunun sevgilisi…

Eylül Tumbar Sevgilisi

Eylül Tumbar aşk hayatıyla da gündeme gelen bir isim. Kendisi bahsettiğimiz üzere henüz çok genç ve bu yaşlar genelde insanların aşkı, sevgiyi ve duyguları ilk kez bu denli yoğun tattıkları yaşlardır.

Geçen yılın sonlarında oynadığı Kendi Düşen Ağlamaz dizisinde Enes Koçak ile tanışan Eylül Tumbar'ın genç oyuncuyla aşk yaşadığı bir süredir iddia ediliyordu. 2024 yılının Nisan ayının başlarında Enes Koçak ile Zorlu Alışveriş Merkezi'nde el ele görüntülenen ikili, böylece aşklarını da doğrulamış oldu.

Eylül Tumbar Kimdir (5)

Kameralara yansıyan görüntülerde oldukça mutlu görünen ikilinin ilişkisi halen devam etmekte. Enes Koçak 1999 doğumludur ve 25 yaşındadır. Şu anda herhangi bir projede yer almamaktadır.

Eylül Tumbar Oynadığı Diziler

Eylül Tumbar yeni dizi Yalan'da oynuyor ve bu dizideki rolüyle dikkatleri üzerine topluyor. Ancak bu kendisinin ilk oyunculuk deneyimi değil elbette. Genç oyuncu geçen yıl iki dizide daha yer aldı.

Eylül Tumbar nerede oynadı sorusunun cevabı, yani kendisinin kısa filmografisi şu şekilde:

 • Kendi Düşen Ağlamaz (Alize Soner/2023)
 • Biz Kimden Kaçıyorduk Anne? (Bambi/2023)

Eylül Tumbar Instagram Adresi

Bir oyuncu söz konusuysa kendisinin Instagram adresi en çok sorulan sorulardan birisidir. Nitekim bir oyuncuyu tanımanın, onun hayatına biraz olsun ortak olmanın en iyi yolu günümüzde sosyal medya hesapları. Eylül Tumbar kimdir cevabını en iyi alabileceğimiz yer de sosyal medya hesapları…

Eylül Tumbar Kimdir (7)

Eylül Tumbar'ın Instagram adresi eylultumbar. Genç oyuncunun 735.000 takipçisi bulunmakta.

Eylül Tumbar kim sorusunu yanıtladık. Oyuncunun yer aldığı yeni projenin detayları da aşağıda yer alıyor…

Yalan Dizi Konusu

Yalan dizisi, isminden de anlaşılacağı üzerine bir yalan sarmalı üstüne kurulmuştur. Ancak bu kez zengin insanların hayatlarından ziyade gerçekten mağdur olmuş bir kişinin hayatına gidiyoruz.

Ana konsepti hasret ve ihanet olan dizi, yukarıda da bahsettiğimiz gibi biraz da olsa Ezel'i andırıyor konu itibariyle. Ezel kadar başarılı olup olamayacağını göreceğiz.

Dizinin konusu şu şekilde özetleniyor:

Melike, kocasının katili olmakla suçlanmıştır. Cezasını çeken Melike, yirmi yıl sonra hapisten çıkar. Yıllarca hasret kaldığı kızına kavuşmanın hayalini kurmuştur. Fakat dışarıda, kendisini bekleyen yalanlarla kurulu dünyadan habersizdir.

Melike, kocasının kin dolu ailesiyle de karşı karşıya gelecektir. Henüz dışarıya adım attığının ilk günü, gerçeklerle mücadele etmek durumunda kalır. 

Eylül Tumbar Kimdir (3)

Usta sanatçı son yolculuğuna uğurlandı Usta sanatçı son yolculuğuna uğurlandı

Melike'nin en büyük savaşı ise kızı Hazal ile yeniden bir bağ kurmak için olacaktır. Fakat Hazal, Melike'nin gerçek kızı değildir. Hazal, Hülya ve Cengiz'den Melike'nin kızı hakkındaki büyük sırrı öğrenir ve harekete geçer. 

Hazal'ın yolu, Berrin Aksoy ve onun kızı Duru Aksoy'la da bu sayede kesişir. Berrin, Hazal'dan çok kolay kurtulacağını sanmıştır. Fakat öyle bir hata yapar ki Melike ve Duru'yu da olayların içine çeker.

Yalan Dizi Oyuncuları

Yalan dizisi oyuncu kadrosu karışık bir kadro. Genç oyuncuların yanı sıra tecrübeli oyuncular da fazlasıyla mevcut. Özellikle de Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden tanıdığımız Emir Benderlioğlu dikkat çeken bir isim.

Yalan dizisi oyuncuları şu şekilde:

 • Aslıhan Güner
 • Feyyaz Duman
 • Eylül Tumbar
 • Yeşim Ceren Bozoğlu
 • Özge Borak
 • Emir Benderlioğlu
 • Serra Pirinç
 • Atakan Hoşgören
 • Renan Bilek
 • Kubilay Tunçer
 • Zeynep Erona

Editör: Esra Şahin