Son yılların popüler dizisi Kızılcık Şerbeti'ndeki Rüzgar karakteri ile beğeni toplayan Yiğit Kirazcı, diziden ayrıldı. Diziden ayrılmasıyla birlikte Yiğit Kirazcı yeni bir projeye başlamaya hazırlanıyordu. Türkiye'de uzun süre sonra yeniden yayın hayatına başlayan CNBC-e kanalı, Yiğit Kirazcı'yı ilk yarışmasını sunmak için seçti. 

Uzun bir aradan sonra tekrar yayın hayatına dönen CNBC-e kanalının ilk yarışması Letterbox Türkiye, kanalda yayınlanacak ilk program ve ünlü oyuncu Yiğit Kirazcı onu sunacak.

Peki Yiğit Kirazcı kimdir? Yazımızda Yiğit Kirazcı kimdir başta olmak üzere Yiğit Kirazcı’ya dair bütün merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

Yiğit Kirazcı Kimdir?

Yiğit Kirazcı 1983 yılında dünyaya geldi. Son dönemlerde özellikle Kızılcık Şerbeti dizisindeki Rüzgar karakteri ile dikkatleri üzerine çekmişti. 

Kirazcı, İstanbul'da doğmuş ve Bilgi Üniversitesi'nde Reklamcılık bölümünden mezun olmuştur. Üniversitede modellik yapan Kirazcı daha sonra oyunculuğa ilgi duydu. Kirazcı, oyunculuk eğitimi aldıktan sonra ekranlardaki kariyerine başladı.

2007 yılında SHOW TV'de yayınlanan Son Tercih adlı dizi ile ilk kez ekranlara çıktı. Ardından, Güllerin Savaşı, Seviyor Sevmiyor, Seni Kimler Aldı, Çatı Katı Aşk ve Evlilik Hakkında Her Şey gibi ünlü dizilerde rol aldı.

Yiğit Kirazcı Kimdir (7)

Hakan Muhafız ve Aşkın Kıyameti gibi yapımlar ile tanınan Kirazcı, kısa süre önce sezon finali yapan Kızılcık Şerbeti'nde de rol aldı. Kirazcı, Kızılcık Şerbeti dizisine Rüzgar karakteriyle girdikten sonra çok sayıda hayran kazanarak adını kamuoyuna duyurmayı başardı.

Yiğit Kirazcı Rol Aldığı Dizi ve Filmler 

Yiğit Kirazcının kimdir sorusundan sonra sıkça merak edilen bir diğer konu ise Yiğit Kirazcı’nın rol aldığı dizi ve filmler. Bu nedenle, Yiğit Kirazcı’nın bu zamana kadar rol aldığı dizi ve filmleri sizler için listeledik.

 • Seviyor Sevmiyor
 • Ex Aşkım
 • Seni Kimler Aldı
 • Yüzleşme
 • 8. Gün
 • Sarmaşık Zamanı
 • Aşkın Kıyameti
 • Evlilik Hakkında Her şey
 • 50 m2
 • Çatı Katı Aşk
 • Hizmetçiler
 • İyi Oyun
 • Aşk Tesadüfleri Sever 2
 • Baba Nerdesin Kayboldum
 • Tabula Rosa
 • Güllerin Savaşı
 • Mavi Kelebekler

Şimdilerde ise Yiğit Kirazcı tekrar yayın hayatına başlayan CNBC-e’nin ilk programı Letterbox Türkiye’nin sunuculuğunu yapmaktadır.

Yiğit Kirazcı Kimdir (3)

Yiğit Kirazcı Sevgilisi Kim?

Yiğit Kirazcı kimdir sorusundan sonra gelen bir diğer soru ise Yiğit Kirazcı’nın sevgilisinin olup olmadığı sorusu.

Yiğit Kirazcı'nın ilk aşkı Pınar Deniz oldu. Bir dönem Kirazcı, Aşkın Kıyameti filminde birlikte rol aldığı kendi gibi oyuncu olan Pınar Deniz ile birlikteydi. 2022'nin başlarında Yiğit Kirazcı ile Pınar Deniz'in aşkı son buldu. Şu anda Yiğit Kirazcı’nın sevgili olup olmadığı ise bilinmemektedir.

Yiğit Kirazcı Kimdir (2)

Yiğit Kirazcı CNBC-e Programı

6 Kasım 2015'te Türkiye'den ayrılan CNBC-e, 10 Haziran 2024'te yeniden yayına başladı. Kanal, gündüz kuşağında ekonomi programlarına, akşam kuşağında ise dizi, yarışma ve eğlence programlarına yer veriyor.

Türk televizyon ve sinema dünyasının ünlü oyuncusu Yiğit Kirazcı, son zamanlarda çok konuşulan bir proje ile yeniden ekranlara dönmeye hazırlanıyordu. 

Yiğit Kirazcı Cnbce

Kirazcı, CNBC-e kanalında yeni bir program sunacağını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. İzleyicilere ne gibi sürprizler sunacağı ve hangi konuları ele alacağı büyük merak konusu olan bu programın adı ise Letterbox Türkiye.

Letterboxd Türkiye, Yiğit Kirazcı tarafından hafta içi her gün 19.15'te izleyicilerle buluşmaya başladı. İki kişilik takımlar, doğru harf tahminlerini kullanarak kelimeleri bulmaya çalışıyor.

Bu programda, yarışmacılara kelime ile ilgili bir ipucu ve kelimenin kaç harften oluştuğu önceden söyleniyor ve kazanan 25 bin TL ödül almış oluyor.

Yiğit Kirazcı Kaç Yaşında ve Nereli?

Yiğit Kirazcı kimdir sorusuna ek olarak kaç yaşında ve nereli olduğu da sorulanlar arasında yer aldığından bu soruya da cevap verelim.

Yiğit Kirazcı Kimdir (4)

 • Daha önce de bahsettiğimiz üzere Yiğit Kirazcı 1983 yılında doğmuştur, şu anda kendisi 41 yaşındadır. Ek olarak Yiğit Kirazcı’nın nereli olduğundan da bahsedelim. 1983 yılında dünyaya gelen Kirazcı, İstanbul’da doğmuştur. 

Bu nedenle Yiğit Kirazcı’nın İstanbullu olduğunu söyleyebiliriz.

Yiğit Kirazcı Instagram

Oyuncuları takip etmenin en iyi yollarından biri, onların hayatlarına hakim olma fırsatını yakalayabildiğimiz sosyal medya hesaplarıdır. Sosyal medya, oyuncuların kendilerini tanıtmaları için en iyi platformlardan biridir.

Yiğit Kirazcı kimdir diye merak ettiğimizde ilk bakılabilecek yer olan Instagram hesabına göz atabiliriz. 

 • Yiğit Kirazcı’nın resmi Instagram hesabında 243 bin takipçisi ve 387 adet gönderisi bulunuyor. Başarılı oyuncu ve sunucu olan Kirazcı’nın aktif bir sosyal medya kullanıcısı olduğunu söyleyebiliriz.
 • Yiğit Kirazcı’nın resmi Instagram hesabı şöyledir: “yigitkirazci”.

Sık Sorulan Sorular

Yiğit Kirazcı kimdir başta olmak üzere şimdilerde yeniden yayın hayatına başlayan CNBC-e kanalının ilk programı Letterbox ve sunucusu hakkında da bilgiler verdiğimiz yazımızı sizlerle paylaştık. Şimdi konu ile ilgili sık sorulan soruları yanıtlayalım.

CNBC-e ne zaman yayınlanacak?

10 Haziran 2024 itibari ile yeni CNBC'e hafta içi sabah 07.00'den akşam 19.00'a kadar ekonomi programları yapıyor. Akşam 19.00'dan itibaren de CNBC-e'de diziler, filmler ve yarışmalar yayınlanmakta.

Azra Akın'ın Eşi Atakan Koru Kimdir? Ne İş Yapıyor? Kaç Yaşında? Nereli? Azra Akın'ın Eşi Atakan Koru Kimdir? Ne İş Yapıyor? Kaç Yaşında? Nereli?

Digiturk CNBC-e kaçıncı kanalda?

CNBC-e kanalı Digitürk’te 30. kanalda bulunuyor.

Yiğit Kirazcı nerede oynuyor?

Son dönemlerde Kızılcık Şerbeti dizisinde rol alan Yiğit Kirazcı diziden ayrıldıktan sonra CNBC-e kanalında Letterbox Türkiye programının sunuculuğunu yapmaktadır.