AMED TV -  Vali Vekili Abdullah Çiftçi, Diyarbakır’ın Lice ilçesini ziyaret etti.

Vali Vekili Abdullah Çiftçi, Lice ilçesine gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Oyuklu Mahallesi'nde halkla ve güvenlik güçleriyle bir araya geldi. Çiftçi’ye ziyaretleri sırasında İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım ve İl Müftüsü Celal Büyük eşlik etti.

Diyarbakır-Ankara tren biletlerine zam geldi Diyarbakır-Ankara tren biletlerine zam geldi

Programına Oyuklu Mahallesi ziyareti ile başlayan Vali Vekili Çiftçi, burada Lice Kaymakamı Kerem Yenigün, kamu kurum müdürleri ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Çiftçi, halk buluşmasında Mevlid-i Şerif programına katılarak mahalle sakinlerinin sorun ve taleplerini dinledi.

Abdullah Çiftçi kimdir?

Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönetimindeki Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne kayyım atanmasının ardından, Sur Kaymakamı ve kayyımı olarak görev yapan Abdullah Çiftçi, Vali Ali İhsan Su döneminde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak atanmıştı. Daha sonra, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) yönetimi belediyeyi devraldığında Çiftçi, Diyarbakır'da Vali Yardımcısı olarak görevine devam etti.

Şimdi ise Abdullah Çiftçi, İstanbul Bayrampaşa Kaymakamlığı'na atandı.

Kaynak: Diyarbakır Valiliği