Yaz mevsimine resmen giriş yapmış bulunuyoruz, bu da özellikle gençler için bolca boş zaman anlamına geliyor. Bu boş zamanı dışarıya çıkmak, hobi edinmek veya film ve dizilerle doldurmak her zaman iyi fikirler. Söz konusu diziler olduğunda da sürükleyici Netflix dizileri kadar iyisini bulmak mümkün değil. 

Dünyanın lider interaktif yayın platformu Netflix gerek haklarını elinde bulundurduğu yapımlar gerek yapımcılığını üstlendiği çalışmalar gerek de kurduğu ortaklıklarıyla artık bir yayıncı değil, bir yapımcı görevi de üstlenmekte. Netflix'i öne çıkaran şeylerden biri de her ülkeye ayrı ofis sistemiyle çalışıyor olması. Bu sayede sürükleyici Netflix dizileri Türk pazarına da hitap etmeye başlıyor.

Peki bu yaz Netflix'te neler izlenebilir? Netflix’teki en sürükleyici mini diziler listesi yapsak hangi dizileri koyarız? Bu yılın en sansasyonel yapımları hangileri? Bu yazımızda en sürükleyici Netflix dizileri sizler için derlendi ve tanıtıldı, iyi okumalar.

Sürükleyici Netflix Dizileri 2024

Sürükleyici Neftlix dizileri izlemek isteyenler için ilk şart elbette bir Netflix üyeliği. Fiyat detaylarını yazımızın sonunda sizlerle paylaşacağız, fakat güncel ekonomimize göre oldukça cüzi bir aylık ücret isteniyor.

Netflix Sürükleyici Diziler

Bunun ardından tüm Netflix dizileri sizlerin kullanımına açık olacak. Pek çok film, dizi, çizgifilm, belgesel, müzikal ve envai çeşit yayının hakkına ve yapımcı unvanına sahip olan Netflix, ülkemiz için de çeşitli projelerle karşımıza çıkıyor.

Sürükleyici Netflix dizileri Türk pazarında kendine nasıl yer ediniyor? Hangi Türk dizileri Netflix tarafından üretiliyor Detaylar yazımızın ilerleyen kısımlarında... Şimdi ise en çok izlenen Netflix dizileri kısmına bir göz atacağız.

Breaking Bad

Netflix'in ilk ve en iyi işlerinden biri, birkaç sene önce Breaking Bad'in haklarını satın almak idi. Neden mi? Çünkü halen dünya dizi piyasasında Breaking Bad'in üstüne çıkabilen tek iş dahi yok.

2009-2013 arasında yayınlanan dizi, bizleri kendi halinde bir kimya öğretmeninin hayatına götürüyor: 50. yaş gününü kutlayan Walter White. Potansiyeline ulaşamamış bir dahi olan Walter White, 50. yaş gününde kanser olduğunu öğreniyor ve hayatı değişiyor.

Sürükleyici Netflix Dizileri (13)

Çok kısa bir ömrü kalan Walter White, dehasını ailesine para getirmek için kullanmaya karar veriyor, bunun için de illegal bir işe bulaşması gerekiyor: metamfetamin üretimi. Eski öğrencisi Jesse Pinkman ile işe koyulan bu iyi niyetli, naif lise öğretmeni, bölümler ilerledikçe daha gaddar, daha acımasız, daha bencil birisine dönüşüyor.

Belki bir Netflix yapımı olmayabilir, ancak sürükleyici Netflix dizileri konusunu ele alıyorsak Breaking Bad'in ismini anmadan yazıya başlamamız mümkün değil.

Baby Reindeer

En sürükleyici Netflix dizileri 2024 yılı için sorulacaksa, listenin en üstünde yılın en çarpıcı dizisi olan Baby Reindeer yer almalı elbette.

Dizinin konusunu iki deyimle anlatmamız gerekirse, "rahatsız edici" ve "gerilim verici" ifadelerini rahatlıkla kullanabiliriz, hem de hiç fiziksel şiddet olmadan! Evet, dizinin konusu maalesef ki ciddi bir taciz olayı.

Sürükleyici Netflix Dizileri (12)

Richard Gadd'ın kaleminden çıkan dizi, yine bizzat kendisinin yaşadığı gerçek bir olaya dayanıyor. Yıllar önce bir barda Martha isimli bir kadına çay ısmarlayan Gadd'ın bu davranışı, hayatını tepetaklak edecekti.

Gadd'ın davranışını yanlış yorumlayan Martha, beş yıl boyunca Gadd'ı tam bir taciz bombardımanına tuttu. Kendisi bu beş yıl boyunca Gadd'a 40.000 e-posta, 350 sesli mesaj ve yüzlerce mektup gönderdi. Gadd'a taktığı lakap olan "Baby Reindeer yani "Bebek Ren Geyiği" lakabı da sonradan diziye ismini verecekti.

Netflix'in en cesur işlerinden olan Baby Reindeer, Netflix yaz dizileri arasında açıkçası diğerlerinden daha ayrı bir yere sahip.

Dark

Netflix'in bir yayın platformu olarak geçmişi 1990'ların sonuna dayanıyor, fakat bir yapımcı olarak ismini duyurması tam olarak 2010'ların sonlarına doğru gerçekleşti. Bu yolda Netflix'in ismini duyuran üç dizi oldu: Dark, La Casa De Papel ve Narcos.

Sürükleyici Netflix Dizileri (11)

Netflix Almanya tarafından yapımcılığı gerçekleştirilen Dark, 2000'lerin kült dizisi Lost tadında bir gizem dizisi. Dizinin konusu Netflix tarafından şöyle özetlenmiş:

Almanya'nın Winden kasabasının çocuklarının ortadan kaybolmaya başlamasıyla bölgede yaşayan dört ailenin kopuk ilişkileri ve karanlık geçmişleri gün yüzüne çıkmıştır. Bir çocuğun kaybolması, bu dört aileyi hummalı bir cevap arayışına iter. Bu arayışları, üç nesli kapsayan akıl almaz bir gizemi ortaya çıkarmalarına neden olur.

Kafa karıştırıcılığı, ters köşeleri ve olabildiğince gizemliliği ile Dark, halen Netflix sürükleyici gizem dizileri arasında ilk sıralarda yer alıyor.

La Casa De Papel

Dark kadar gizemli veya Narcos kadar çekici değildi, ancak çoğumuz Netflix ismini bu soygun dizisiyle duyduk: doğru tahmin, La Casa De Papel!

2000'lerin unutulmaz Ocean's film serisini andıran dizi, Profesör isimli bir dehanın etrafında toplanan ve büyük soygunlar gerçekleştiren yedi kişilik bir ekibi anlatıyor. Ekipteki herkes bir şehir ismini kod isim olarak kullanıyor; mesela Tokyo, mesela Nairobi, mesela Berlin.

Sürükleyici Netflix Dizileri (10)

İlk iki sezonda İspanya Merkez Bankası ve İspanya Darphanesi gibi büyük yerlerin soygununda yer alan dizi, sonlarına doğru biraz tekrara düşse de başlangıcının hatırına izlendi ve çok sevildi.

Netflix İspanya yapımı olan La Casa De Papel, yayın platformunun rüştünü ispatladığı dizi diyebiliriz.

Narcos

2000'lerde çoğunlukla işin tarihi boyutunu bir aşk çıkmazıyla ele alan büyük bütçeli belgesel-dizi projelerine fazlasıyla alışmıştık. 2010'larda ise Netflix bu konuda bir devrim gerçekleştirdi ve belgesel-dizi projelerinde insan faktörünü bizlere gösterdi. Bunu hangi diziyle yaptı? Narcos.

Sürükleyici Netflix Dizileri (8)

Kolombiyalı uyuşturucu baronu Pablo Escobar'ın hayatını ele alan dizi, bir yandan Escobar'ın zekasını, bir yandan o dönemin insanlarının getto hayatını, bir yandan da Escobar'a karşı gerçekleştirilen kovalamacayı ele alıyor.

Narcos, Netflix sürükleyici aksiyon dizileri arasında halen zirveyi tutmakta.

You

Listemizde şimdi iki adet polisiye dizisi yer alıyor, ancak tersten polisiye diyebiliriz. Nitekim her iki dizide de konumuz polisler değil, katiller.

Sürükleyici Netflix Dizileri (9)

Caroline Kepnes'in romanından uyarlanan ve birazdan bahsedeceğimiz Dexter'a benzetilen You dizisi, yayınlandığında oldukça büyük beğeni toplamıştı.

You dizisinin başrolünde Joe isimli bir sosyopat yer alıyor. Bir kitap dükkanı işleten Joe, burada gördüğü Beck isimli bir kadına aşık oluyor. Bu aşk zaman içinde takıntıya dönüşüyor ve bu takıntı Joe'nun katil olmasına giden yolu da açıyor.

Bu yıl beşinci sezonuyla final yapacak olan You, en sürükleyici Netflix dizileri arasında kesinlikle sayılmalı.

Dexter

2000'ler gerisinde pek çok kült dizi bıraktı, ancak bunların hiçbiri Dexter gibi ikonikleşmiş, hatta ismi literatüre dahi girecek bir karakteri içinde barındırmıyordu.

Bir dahi olan Dexter, çocukluk travmaları nedeniyle içinde büyük bir karanlık besler. Bu karanlığı dindirmenin tek yolu vardır: birilerini öldürmek. Fakat sıradan katillerin aksine Dexter herkesi öldürmez, üvey babasının kendisine öğrettiğini yaparak sadece suçluları öldürür.

Sürükleyici Netflix Dizileri (1)-1

Normal bir insanın içinde barındırdığı karanlığı, bu karanlığa rağmen nasıl hayatına devam ettiğini gösteren Dexter, aynı zamanda bu karanlığın neleri kaybettirdiğini de bizlere trajik bir şekilde izletmekte.

2005-2013 yılları arasında yayınlanan Dexter, kısa süre önce Netflix kütüphanesine eklendi.

Better Call Saul

Breaking Bad'in bitiminin ardından yönetmen Vince Gilligan, bir diğer iş için kolları sıvadı; dizinin madrabaz avukatı Saul Goodman'ın geçmişini anlatan yeni bir dizi!

Sürükleyici Netflix Dizileri (7)

Bu dizide Saul Goodman'ın gerçek isminin Jimmy McGill olduğunu, Chuck McGill isimli büyük bir avukatlık firmasının ortağının ağabeyi olduğunu ve son olarak da Kim Wexler isimli bir sevgilisi olduğunu öğreniyoruz.

Netflix kütüphanesinde ilk günlerden bu yana yer alan en önemli dizilerden Better Call Saul, sadece iş arayan bir avukatın nasıl yeraltı dünyasının karanlık işlerini aklayan bir isme dönüştüğünü bizlere gösteriyor.

Stranger Things

Netflix'in yukarıda bahsettiğimiz üç önemli dizisini taçlandıran dizi hiç şüphesiz ki gençlik dizisi Stranger Things oldu. 1980'lerin gizem dizilerine benzeyen tarzıyla Stranger Things, zamane gençleri tarafından çok sevildi.

Sürükleyici Netflix Dizileri (6)

Tıpkı yukarıda bahsettiğimiz Dark gibi bir çocuğun kaçırılmasıyla başlayan Stranger Things, bu olayı araştıran kasaba çocuklarının kasabanın gizemlerini keşfetmesiyle devam eder.

Aklımıza anında Kate Bush'un ölümsüz şarkısı Running Up That Hill'i getiren dizi, çocuklar yavaş yavaş büyüse de hız kesmeden devam ediyor.

Asunta

Listemizin bu bölümünü tıpkı Baby Reindeer gibi çarpıcı bir Netflix İspanya yapımıyla bitireceğiz: gerçek bir cinayeti ele alan Asunta.

Sürükleyici Netflix Dizileri (5)

Mubi Film Önerileri: Mutlaka İzlemeniz Gereken 20 Film Mubi Film Önerileri: Mutlaka İzlemeniz Gereken 20 Film

2013 yılında, henüz 12 yaşındayken öldürülen Asunta Basterra isimli kız çocuğunun cinayet davasını ele alan dizi, bizleri tam anlamıyla şok içinde bırakıyor.

Üvey ailesi tarafından öldürülen Asunta Basterra'nın trajedisini dünyaya duyuran dizi, takıntılı insanların verebileceği zararları da bizlere gösteriyor.

Sürükleyici Türk Dizileri Netflix

Netflix Türkiye de özellikle son zamanlarda başarılı işler çıkarıyor. Türkiye’de yaşayanlar dışında yurt dışında da Netflix Türkiye yapımları rağbet görüyor. Peki en sürüklerici Türk dizileri Netflix’te hangileri?

Sürükleyici Netflix Dizileri (4)

 • Pera Palas’ta Gece Yarısı
 • Atiye
 • Şahmaran
 • Yakamoz S-245
 • Sıcak Kafa
 • Fatma
 • Kimler Geldi Kimler Geçti

Sürükleyici Kore Dizileri Netflix

Netflix pek çok pazara yoğunlaşıyor, bu pazarlardan en önemlisi, cesur ve farklı dizileriyle tüm dünyaya rahatça pazarlanabilen Güney Kore.

Sürükleyici Netflix Dizileri (3)

Özellikle üç yıl önce Squid Game ile büyük sükse yapan Güney Kore, halen en çok izlenen pek çok Netflix dizisinin bilfiil üreticisi konumunda.

En sürükleyici Kore dizileri şu şekilde sıralanabilir:

 • Squid Game
 • The 8 Show
 • Doctor Cha
 • True Beauty
 • King the Land

Sürükleyici Gizem Dizileri Netflix

Az önce Dark ve You'dan bahsetmiştik, ancak Netflix bunun dışında da pek çok gizem dizisini bünyesinde barındırıyor. Bu dizilerin bazılarının yapımcısı Netflix, bazılarının ise hak sahibi.

Sürükleyici Netflix Dizileri (2)

En sürükleyici Netflix gizem dizileri şu şekilde sıralanabilir:

 • 3 Cisim Problemi
 • Black Spot
 • Black Mirror
 • 1899
 • Law&Order

Sizin bu diziler arasında favoriniz hangisi, bizlerle paylaşın!

Editör: Esra Şahin