Prens dizi replikleri son dönemde özellikle Instagram ve TikTok kullanıcılarının karşısına çıkmakta. Kısa sahneleri gören ve yer yer gülen, yer yer de tebessüm eden sosyal medya kullanıcıları da bu sahnelerin yer aldığı dizinin hangi dizi olduğunu aratmaktalar.

Dolayısıyla son dönemde karşımıza Prens dizisi hangi platformda gibi sorular çıkıyor. Prens nereden izlenir, dizi repliklerini derlediğimiz yazımızda cevaplıyoruz…

Prens Dizisi BluTV

BluTV'nin ilk sezonunu 2023 yılında yayınladığı Prens dizisi kısa süre önce ikinci sezonuyla izleyicilerin beğenisine sunuldu. Tıpkı ilk sezon gibi olumlu beğeniler alan Prens dizisi, bu sezon işin içine drama öğelerini de katarak basit bir komedi dizisi olmaktan çıkmış vaziyette. Bu nedenle bizleri çok daha zevkli, yer yer trajik bir üçüncü sezon bekleyecek.

Bahsettiğimiz gibi Prens dizi replikleri sayesinde ününe ün katmaya başlayan bir dizi. Bizler de bu yazımızda hem Prens dizi konusundan hem dizinin nerede yayınlandığından hem de en iyi sahnelerinden söz edecek, sizleri bu konuda aydınlatacağız. Önce Prens dizisi replikleri ile başlayalım…

Prens Dizi Replikleri

Gelelim yazımızın ana konusuna. Bir skeç serisinden uyarlanan Prens, bu nedenle komedi unsurunu belli yerlerde vurucu ve akılda kalıcı repliklere yoğunlaştırarak kullanmakta.

Bu da dizinin komedi dozunu arttırıyor ve dizinin daha akılda kalıcı olmasını sağlıyor. Her şeyden de önemlisi dizinin parça parça sosyal medya hesaplarında paylaşılabilmesine yol açıyor.

Prens dizisi zaten sosyal medyadan doğan bir dizi olarak sırtını sosyal medyaya rahatça yaslayabilecek durumda. Bir de bunun üstüne ikonik Prens dizi replikleri eklendiğinde her şey daha iyi hale geliyor.

İşte en iyi Prens dizisi replikleri!

 1. Günaydın alt tabaka insan!

  Prens Dizi Replikleri (3)

 2. Kılıcı yapıştırdı diyemedim, bana yapıştırdı dedim.

  Blu Tv Prens Dizi Replik (5)

 3. Sen nasıl bir insansın ya, abinin bolluk ve refah içinde yaşaması için istemediğin bir evlilik yapıp hayatından vazgeçmek bu kadar mı zor? Sen bu kadar mı bencil bir insansın?

  Prens Dizi Replikleri (5)

 4. Ne dosttan güldü yüzümüz ne düşmandan, bit artık orta çağ bit.
  Blu Tv Prens Dizi Replik (7)

 5. +Prens, amca oluyorsun!
  -Umarım sana benzer abi.

  Prens Dizisi Replik (1)

 6. Başlarım böyle çağa... Tutan tuttuğunu zincirleyip yollara dökülüyor.

  Prens Dizi Replikleri (4)

 7. Ne kadar da inanarak boş konuşuyor.

  Blu Tv Prens Dizi Replik (4)

 8. Kahramandılar en önde koştular, geberip gittiler, boşuna coştular.

  Blu Tv Prens Dizi Replik (3)

 9. Selamınızı getirdim, ayakları yerden kesildi.

  Blu Tv Prens Dizi Replik (2)

 10. Kudur köpek, kral ben oldum.

  Prens Dizi Replikleri (2)

   

Prens Dizi Konusu

Prens dizisi, Türk dizi tarihinin ilk tarihi komedisi diyebileceğimiz bir dizi. Aslında geçmişte Kahpe Bizans filmiyle bu türe bir giriş yapılmıştı, fakat dizi alanında Prens ilk tarihi komedimiz.

Orta Çağ’ın en alevli günlerinde, Bongomya isimli hayali bir ülkede geçen dizimizin başrolünde hiç kimsenin sevmediği, isim bile konulmamış bir prens yer alıyor. Olabildiğince züppeliğiyle öne çıkan prens bir gün babasının ölümü üzerine bir anda ülkenin dizginlerini ele almak zorunda kalıyor.Blu Tv Prens Dizi Replik (6)

Tahmin edersiniz ki olaylar bu saniyeden sonra geri döndürülemez bir hal alıyor. Prens bir yandan akrabalarının akıl oyunlarıyla uğraşmak, bir yandan da yanlışlıkla savaşa girdiği Macarları yenilgiye uğratmak zorundadır.

Yer yer mesaj kaygısı da güden dizi, tarihi komedi kısmının sadece komedi kısmına odaklanmıyor. Prens konusu itibariyle komedi dizisi olabilir, fakat tarih de bir mesaj vermek, eskilerin tabiriyle güldürürken düşündürmek için kullanılıyor.

Prens Dizi Oyuncuları

Prens dizisinin hem genç hem yaşlı oyunculardan oluşan bir kadrosu bulunmakta. Bir yandan usta oyuncuların tecrübesinden, bir yandan orta yaşlı oyuncuların televizyon-internet arasındaki geçişi sağlayabilmesinden, bir yandan da direkt olarak gençlikten faydalanılabilmesini mümkün kılan bir kadro bu.

Bunun yanı sıra dizinin senaristi Giray Altınok'un da bizzat Prens karakterini canlandırdığını belirtelim. Yani unutulmaz Prens dizi replikleri bizzat Prens'in elinden çıkmakta.

Prens Dizisi Replik (2)

Giray Altınok zaten bu diziyi kendisinin sosyal medyada yayınladığı bir skeç serisinden uyarlayarak yazmış bir isim. Yani önemli sorulardan "Prens dizisi prens kim" de Giray Altınok şeklinde cevaplandırılabilir.

Prens dizisinin oyuncu kadrosu şu şekilde:

 • Giray Altınok 
 • Hüseyin Avni Danyal
 • Ceyda Düvenci 
 • Aslı Tandoğan 
 • Serdar Orçin 
 • Elçin Sangu
 • Çağdaş Onur Öztürk 
 • Onur Özaydın 
 • Bahadır Vatanoğlu 
 • Derya Pınar Ak
 • Yılmaz Gruda 
 • Kerem Özdoğan
 • Çağlar Ertuğrul 
 • Ebru Şahin 
 • Deniz Uğur 
 • Engin Benli 
 • Cemil Büyükdöğerli 

Prens Dizisi Hangi Platformda?

Dizinin sosyal medyada bu kadar yayılması sonrasında arama motorlarına koşan izleyicilerin ilk sorusu Prens dizisi nerede yayınlanıyor şeklindeydi.

Prens dizisi nerede yayınlanıyor sorusunun cevabı: Prens BluTV tarafından yapımcılığı gerçekleştirilen, dolayısıyla yayını da bu platform üstünden gerçekleşen bir dizidir.

Sigma Nedir? Sigma Erkek Kime Denir, Sigma Kuralları Tam Liste! Sigma Nedir? Sigma Erkek Kime Denir, Sigma Kuralları Tam Liste!

Blu Tv Prens Dizi Replik (1)

Türkiye'nin Netflix sonrası en çok tercih edilen interaktif yayın platformu BluTV, geçmişte Doğu veya Çıplak gibi yer yer tartışmalı yerli dizilerin de yayınını gerçekleştirmişti.

Dizi eskiden olduğu gibi haftalık formatta yayınlanıyor, her hafta bir bölüm geliyor. Dolayısıyla Prens dizi replikleri ile aranız iyiyse uzun bir bekleme sürecinden geçmiyorsunuz.

Prens Dizisi Kaç Bölüm?

Prens dizisinin ilk sezonu sekiz bölümden oluşuyor, ikinci sezon ise yedi bölümden oluşmakta.

Yani kısacası Prens dizisi kaç bölüm sorusunun cevabı 15 bölüm şeklinde. Üçüncü sezonun ve yeni bölümlerin gelip gelmeyeceği ise henüz belli değil.

Editör: Esra Şahin