AMED TV - CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 15 kişinin yanarak can verdiği Diyarbakır’a gideceğini ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel partisinin grup toplantısında konuştu.

Özel “Diyarbakır ile Mardin sınırında yaşanan yangın felaketine değinen Özel, “Milletvekillerimizden oluşan bir heyet yangın sonrası Diyarbakır’a giderek inceleme yapmıştı. Ben buradan hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yakın zamanda bende Diyarbakır’a giderek aileleri ziyaret edeceğim” dedi.”

Sezgin Tanrıkulu, Diyarbakır'daki saldırıları meclis gündemine taşıdı Sezgin Tanrıkulu, Diyarbakır'daki saldırıları meclis gündemine taşıdı

DEDAŞ’ın ihmali

Özel, “Sayaç okunmadan, kesilen faturalardan tutun, çiftçinin trafosuna el konulmasına kadar sayısız şikayet var. DEDAŞ’ın Şanlıurfa’ya yaptığını kimse yapmıyor. Halkın sağlık hakkını ihlal ediyor, yaşamı tehlikeye atıyor. Dalgalanmalar yüzünden ev aletleri yanıyor, kullanılamaz hale geliyor. Tazminat başvuruları reddediliyor. Altyapının yenilenmemesi yüzünden sürekli kesintiler yaşanıyor. Elektriğe ulaşma sağlık hakkıdır. Böyle stratejik bir alanın özelleştirilmemesini çok defa dile getirmiştik. 15 kişinin yaşamını yitirdiği orman yangınlarına bakıyorsunuz DEDAŞ’ın ihmalinden kaynaklanıyor” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi