Ekranların sevilen yüzlerinden Oylum Talu, yaklaşık yirmi yıldır haber kanallarının değişmezlerinden biri konumundadır. Pek çok konuya hakim olan ve bu konular hakkında alanının en iyi isimleriyle yaptığı programlarla kendisini izleten Oylum Talu, son zamanlarda ise ekranlara ara vermiş gibi duruyor. Dolayısıyla internette ilk olarak "Oylum Talu kimdir" sorusuyla karşılaşıyoruz, bu soruyu da kendisinin kişiliğiyle ilgili "Oylum Talu evli mi" veya "Oylum Talu kaç yaşında" gibi sorular izliyor.

Oben Alkan Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli? Oben Alkan Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Oylum Talu aslında televizyon kariyerine tam gaz devam ediyor, kendisi yalnızca bir kanal değişikliği yapmıştır. Yayın hayatına yeni başlayan bir kanal ile anlaşan ünlü sunucu, bu kanalın bünyesinde programlarına devam ediyor ve gençlik yıllarında olduğu gibi binlerce kişi tarafından sevilerek izleniyor.

Oylum Talu Kimdir?

Oylum Talu kimdir sorusunun cevabı ise aşağıdaki gibidir:

Oylum Talu bir Türk haber sunucusudur. Kendisi 2000'li yıllardan bu yana çeşitli televizyon kanallarında, çeşitli gazetelerde ve çeşitli yayın organlarında çalışmış oldukça tecrübeli bir isimdir.

Oylum Talu kaç yaşında sorusu kendisinin genç görünüşü nedeniyle sürekli soruluyor, ancak kendisinin kariyerini ve hayatını merak edenler de yok değil. Detaylar geliyor...

Oylum Talu 9 Ağustos 1976 tarihinde İzmir'de dünyaya geldi. Oldukça başarılı bir aileye mensuptur. Babası Aliağa Rafinerisi'nde yöneticilik yapmış bir iş adamı, annesi coğrafya öğretmeni, amcası Turhan Talu sigara şirketi Phillip Morris SA'nın genel müdürüdür. Teyzesi Aysel Okan ilk kadın gazetecilerimizden birisidir. Diğer teyzesi ise arkeologdur.

Böylesine bir ortamda iyi bir eğitim alan Oylum Talu, ilkokul ve lise eğitimini şehrinin en önemli ve köklü okullarından İzmir Özel Türk Koleji’nde tamamladı. Lisans eğitimi için İstanbul'a giden Oylum Talu, burada Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema TV bölümünde eğitim aldı. Eğitimine devam ederken 1995 yılında Hürriyet Gazetesi'nde işe girdi. 

Gazetecilikle başlayan kariyeri sonrasında yavaş yavaş ekranlara kayan Oylum Talu, kariyerinin zirvesine 2016 yılında Habertürk ekranlarında çıktı. Burası Haftasonu isimli programıyla büyük beğeni toplayan Oylum Talu, kendisini genç bir sunucudan olgun bir gazeteci mertebesine bu programla çıkarttı.

Oylum Talu Kimdir 2

Habertürk Ekranlarında Oylum Talu Neden Yok?

Oylum Talu uzun süredir Habertürk TV ekranlarında boy göstermekte, özellikle Burası Haftasonu programıyla kanalın en sevilen isimlerinden biri olarak seyircileri ekrana çekmekteydi.

Ancak son birkaç aydır Habertürk TV ekranlarını açanlar Oylum Talu'ya rastlayamıyor, dolayısıyla ilk sorulan soru Oylum Talu nerede şeklinde oluyor. Peki bu sorunun cevabı ne?

Aslında cevap oldukça basit: Oylum Talu artık Habertürk TV ekranlarında yer almıyor. Kendisi yaklaşık iki ay önce Türkiye'nin yeni kurulan haber kanalı Ekol TV ile anlaştı.

29 Nisan 2024 tarihinde Instagram hesabından bir paylaşım gerçekleştiren Oylum Talu, "Bundan sonra Perşembe akşamları siyaset masası ve Cumartesi-Pazar klasik Haftasonu programımızla birlikteyiz. Türkiye'nin en yeni haber kanalı Ekol TV'de buluşalım mı? Bu arada güzel mesajlar gönderen, nerelerdesin diyen, merak eden, haber gönderen, paylaşım yapan herkese çok ama çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız gerçekten." ifadeleriyle yeni kanalını duyurmuştu.

Yani eğer ki Oylum Talu hangi kanalda 2024 yılı için gibi bir sorunuz varsa cevabınız Ekol TV. Oylum Talu kimdir sorusunun ardından bazı diğer merak edilen konulara açıklık getirelim.

Oylum Talu Evli Mi?

Oylum Talu kimdir diye merak eden kullanıcılar, kendisinin özel hayatına da odaklanıyor, özellikle de Oylum Talu'nun evli olup olmadığı, çocuğu olup olmadığı gibi sorular karşımıza sürekli çıkıyor.

Oylum Talu iki evlilik yapmış bir isim, bu vesileyle Oylum Talu kaç evlilik yaptı sorusunun cevabını verelim.

İlk evliliğini iş adamı Mert Çelet ile yapan Oylum Talu'nun bu evliliği kaç yılında yaptığı bilinmiyor. 2007 yılında eşinden boşanan Oylum Talu, bu evlilik için "en büyük hatam" tanımlamasını yapmakta.

Mert Çelet'ten boşandıktan sonra Hakan Yangın ile ilişki yaşayan ve işi evlilik aşamasına kadar getiren Oylum Talu, bu ilişkiyi evlilik yapmadan sonlandırdı.

İkinci evliliğini Methi Bengisu ile 2013 yılında yapan Oylum Talu, bu evliliği de 2020 yılında sonlandırmıştır. Çiftin 2016 yılında dünyaya gelen, Efe ve Defne isimlerini taşıyan ikiz çocuğu vardır.

Oylum Talu çocukları ile İstanbul'da hayatını sürdürmektedir.

Oylum Talu Kimdir 1

Oylum Talu Hangi Kanallarda Çalıştı?

Oylum Talu bugüne kadar tam altı ayrı kanalda program yaptı, her gittiği kanalda en sevilen isimlerden biri olarak kendini göstermeyi başardı.

Oylum Talu çalıştığı kanallar şu şekilde:

  • CNN Türk
  • Kanal D
  • Kanal 1
  • Show TV
  • NTV
  • HaberTürk
  • Ekol TV

Sık Sorulan Sorular

Oylum Talu kimdir sorusunu cevapladık. Şimdi gelelim Oylum Talu kaç yaşında gibi diğer sorulara.

Oylum Talu Kaç Yaşında ve Nereli?

Oylum Talu kaç yaşında sorusunun sorulma sebebi kendisinin dış görünüş olarak oldukça genç görünmesidir. Bu nedenle insanlar zaman zaman Oylum Talu kaç yaşında öğrendiğinde şaşırabiliyor.

Oylum Talu dünyaya 9 Ağustos 1976 tarihinde İzmir'de geldi. Kendisi an itibariyle 47 yaşında ve yaklaşık bir ay sonra 48 yaşına ayak basacak.

Oylum Talu Boyu

Oylum Talu'nun boyu 1.70, kendisi orta boylu bir kadın olarak tanımlanabilir. Oylum Talu kimdir sorusu ve diğer merak edilenleri sizler için cevapladık.

Editör: Alp Editor