Martı, son zamanlarda en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Martı sadece İstanbul'da değil, çok sayıda şehirde elektrikli scooter kiralama hizmeti veriyor. Bu uygulamanın yaratıcısı Oğuz Alper Öktem ise gündeme sık sık geliyor. Peki Martı TAG kurucusu ve CEO'su olarak bilinen Oğuz Alper Öktem kimdir?

Yazımızda sizler için Oğuz Alper Öktem kimdir başta olmak üzere Oğuz Alper Öktem’e dair merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabilirsiniz. İşte detaylar…

Martı CEO'su Oğuz Alper Öktem Kimdir?

Geçtiğimiz dönemlerde İstanbul 14. Asliye Ticaret Mahkemesi, Mart TAG ve Motosiklet hizmetlerine erişimi engellemeye karar vermişti. Martı CEO'su Oğuz Alper Öktem hakkında yapılan aramalar, bu gelişmenin ardından arttı. Peki Martı 

CEO'su Oğuz Alper Öktem kimdir?

Oğuz Alper Öktem Kimdir (X4)

Deutsche Bank'ın Londra ofisinde nükleer enerji şirketleri üzerine çalışmaya başlayarak kariyerine başlayan Öktem, 2014 yılında İstanbul'a döndü. Kariyerine BluTV'nin CEO'su olarak devam etti. 2018 yılında ise Öktem, Martı İleri Teknoloji olarak bilinen şirketi kurarak ülkede oldukça ses getirmişti. 

Oğuz Alper Öktem Biyografi

Oğuz Alper Öktem kimdir sorusuna Öktem’in biyografisi hakkında bilgiler vererek cevap verelim.

Öktem 1991 yılında Kocaeli'de dünyaya geldi.Oğuz Alper Öktem, Vehbi Koç Vakfı Koç Özel Lisesi'nde tam burslu olarak eğitim gördü. Ardından Lisans eğitimini Chicago Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde tamamlayan Öktem, Londra Ekonomi Okulu'nun Siyasal Ekonomi Bölümü'nde yüksek lisans yaptı.

Deutsche Bank'ın Londra ofisinde nükleer enerji şirketleri üzerine çalışmaya başlayarak kariyerine başlayan Öktem, 2014 yılında İstanbul'a döndü. Kariyerine BluTV'nin CEO'su olarak devam etti.

Martı Kurucusu Oğuz Alper Öktem (1)

2018 yılında ise Öktem, Martı İleri Teknoloji olarak bilinen şirketi kurdu ve şirketi kardeşi Sena Öktem'in yardımıyla büyüterek ülkede oldukça ses getirdi.

Oğuz Alper Öktem 2019’da düzenlenen Webrazzi Ödül Töreninde "Yılın Girişimcisi" ödülüne layık görüldü. 2020 yılında ise MediaCat dergisi, Şehir İçi Ulaşımına Yeni Bir Soluk Getiren Girişimciler arasında yer aldı. Ek olarak, GQ Men Of The Year 2021 töreninde de Yılın Girişimcisi ödülünü almıştır. Oğuz Alper Öktem’in girişimcilik ve inovasyon alanlarında öne çıkan bir profesyonel olarak tanındığını belirtelim.

Oğuz Alper Öktem Serveti 

Oğuz Alper Öktem, Martı şirketinin sahibi olarak bilinir ve bu nedenle de sosyal medyada çok popülerdir. Öktem'in popülerliği arttıkça, serveti de merak konusu haline geldi.

Öktem’in serveti de arama motorlarında sıklıkla Oğuz Alper Öktem serveti ne kadar şeklinde aranmaya başladı. Ancak, Oğuz Alper Öktem'in serveti hakkında net bir bilgi yoktur. Bu konuda Oğuz Alper Öktem tarafından yapılan bir açıklama veya güvenilir kaynaklar üzerinde yapılan bir araştırma da henüz yapılmamıştır.

Oğuz Alper Öktem Kimdir (2)

Oğuz Alper Öktem Eşi Kim, Kimin Damadı?

Oğuz Alper Öktem kimdir sorusunu ardından başarılı iş insanının evli olup olmadığı, eşinin kim olduğu ve kimin damadı olduğu gibi sorular da sık sık sorulmaktadır. 

Mehmet Şef’in Kızı Sude Yalçınkaya Kimdir? Kaç Yaşında? Dövmesinin Anlamı Ne? Mehmet Şef’in Kızı Sude Yalçınkaya Kimdir? Kaç Yaşında? Dövmesinin Anlamı Ne?

Oğuz Alper Öktem 2021 yılında İrem Bilgiç ile dünya evine girmiştir. İrem Bilgiç ise AKP milletvekili olan Süreyya Sadi Bilgiç’in kızıdır. Yani Oğuz Alper Öktem iktidar partisi olan AK Parti milletvekillerinden Süreyya Sadi Bilgiç’in damadıdır.

Oğuz Alper Öktem Kaç Yaşında, Nereli?

Oğuz Alper Öktem kimdir sorusunun ardından gelen ve çok merak edilen sorulardan olan kaç yaşında ve nereli gibi sorulara da açıklık getirelim.

Daha önce de bahsettiğimiz üzere Oğuz Alper Öktem 1991 yılında dünyaya gelmiştir. Yani 2024 yılı itibari ile Öktem, 33 yaşındadır. 

Oğuz Alper Öktem Kimdir (5)

Buna ek olarak, Oğuz Alper Öktem’in nereli olduğu da merak edilmektedir. Başarılı iş insanı Oğuz Alper Öktem, 1991 yılında Kocaeli’de doğmuştur. Bu nedenle, Öktem’in aslen Kocaelili olduğunu söyleyebiliriz.

Oğuz Alper Öktem Ailesi

Oğuz Alper Öktem sosyal medyada ve haberlerde sık sık gündeme geldiğinden Öktem’in ailesi de merak edilmektedir. 

Oğuz Alper Öktem’in babasının adının Arif Serdar Öktem’dir. Ayrıca Martı şirketini büyütmesine yardımcı olan bir kız kardeşi de vardır. Oğuz Alper Öktem’in kız kardeşinin ismi ise Sena Öktem’dir.

Oğuz Alper Öktem Sosyal Medya 

İş insanlarını ve ünlü isimleri takip etmenin en iyi yollarından biri, onların hayatlarına hakim olma fırsatını bulabildiğimiz sosyal medya hesaplarıdır. Sosyal medya, vatandaşların, iş insanları ve ünlüler ile aralarında bağ kurarak kendilerini tanıtmaları için en iyi platformlardan biridir.

Oğuz Alper Öktem Kimdir (3)

Oğuz Alper Öktem kimdir diye merak ettiğimizde ilk bakılabilecek yer olan Instagram hesabına göz atabiliriz. 

Oğuz Alper Öktem’in resmi Instagram hesabında 365.000 civarında takipçisi bulunurken, 91 adet gönderi yayınlamıştır. Sık sık gönderi ve hikaye paylaşan Öktem’in aktif bir sosyal medya kullanıcısı olduğunu söyleyebiliriz.

  • Oğuz Alper Öktem’i Instagram üzerinden takip etmek isterseniz Öktem’in resmi Instagram hesabı “oguzalperoktem” şeklindedir.