Mubi, sinemaseverlerin son dönemde en çok kullandığı dijital sinema platformudur. Listesine eklenen filmler genelde 30 gün boyunca gösterimde kalır. Bu özelliği ile diğer online dizi ve film platformlarından ayrılmaktadır. Bünyesinde oldukça niş filmler barındırırken, özellikle sanat filmleri tutkunlarının bir numaralı adresi konumundadır. Bu özellikleriyle ön plana çıkan MUBI’den sizler için birbirinden güzel filmler seçtik! İşte MUBI film önerileri…

Mubi Film Önerileri 2024

2024 yılı içerisinde en popüler olan ve sinemaseverlerden tam not almış Mubi film önerileri ile karışınızdayız. Özellikle bağımsız yapımların kendi kitlelerine çok daha kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayan Mubi giderek daha da popülerleşmekte. Kendi kemik kitlesinin yanı sıra farklı filmler arayan ve sinemayı daha yakından tanımak isteyen kullanıcıların da gözü Mubi’ye çevrilmiş durumda.

Mubi film önerilerimiz şu şekilde:

 • High & Low – John Galliano, MUBI – IMDb: 7.3
 • Eo (Aİ), MUBI – IMDb: 6.7
 • Retour à Séoul (Seul’a Dönüş), MUBI – IMDb: 7.0
 • The Lost Daughter (Karanlık Kız), MUBI – IMDb: 6.7
 • Leila’s Brothers (Leyla’nın Kardeşleri), MUBI – IMDb: 7.9
 • Utanç (Shame), MUBI – IMDb: 7.2
 • Bıçağın İki Yüzü (Both Sides of The Blade), MUBI – IMDb: 6.1
 • Ölüm Oyunu (Battle Royale), MUBI – IMDb: 7.5
 • Alcarràs, MUBI – IMDb: 7.0
 • Aftersun (Güneş Sonrası), MUBI – IMDb: 7.6
 • Far from Heaven (Cennetten Çok Uzakta), MUBI – IMDb: 7.3
 • Martin Eden, MUBI – IMDb: 7.0
 • Twice Born (Sen Dünyaya Gelmeden), MUBI – IMDb: 7.3
 • The Stone Tape (Son Etap), MUBI – IMDb: 6.4
 • Kind Hearts and Coronets (Hassas Kalpler ve Taçlar), MUBI – IMDb: 8.0
 • İstanbul Hatırası: Köprüyü Geçmek, MUBI – IMDb: 7.8
 • Cam Perde, MUBI – IMDb: 6.4
 • Düet, MUBI – IMDb: 6.5
 • Mukavemet, MUBI – IMDb: 5.6
 • Birlikte Öleceğiz, MUBI – IMDb: 5.6

En İyi Mubi Filmleri

Mubi film önerilerini listeledikten sonra sıra filmlerin konularına geldi. Filmleri detaylı bir şekilde inceleyelim…

Mavi Mağara Filmi Konusu ve Oyuncuları, Nerede Çekildi? Mavi Mağara Filmi Konusu ve Oyuncuları, Nerede Çekildi?

1. High & Low – John Galliano, MUBI – IMDb: 7.3

Mubi Film Önerileri 1

Mubi film önerileri listemizin ilk sırasında Oscar ve BAFTA ödüllü belgesel "High & Low – John Galliano" bulunuyor. Film, moda efsanesi John Galliano'nun inişli çıkışlı hayatını mercek altına alıyor.

Central Sait Martins'ten mezun olan Galliano, Givenchy ve Dior'da kreatif direktörlük yaparak moda dünyasını büyülüyor. Fakat şöhret ve başarı, bağımlılık ve baskılarla gölgelenmeye başlıyor. Moda dünyasının karanlık yüzünü de gözler önüne seren yapım, izleyiciyi Galliano'nun trajik hikayesiyle yüzleştiriyor

2. Eo (Aİ), MUBI – IMDb: 6.7

Mubi Film Önerileri 2

Polonyalı usta yönetmen Jerzy Skolimowski'nin 2022 Cannes Film Festivali'nde Jüri Ödülü kazanan filmi "Aİ", izleyiciyi bir eşeğin gözünden dünyayla tanıştırıyor. Film hüzünlü bir bakış açısıyla modern toplumun çelişkilerini ve insan doğasının karmaşıklığını anlatıyor. Aynı zamanda Robert Bresson'un 1966 yapımı kült filmi "Rastgele Balthazar"a bir saygı duruşu niteliği taşıyor.

3. Retour à Séoul (Seul’a Dönüş), MUBI – IMDb: 7.0

Mubi Film Önerileri 3

Yönetmen Davy Chou'nun ilk filmi "Seul'a Dönüş", 2022 Cannes Belirli Bir Bakış bölümünde prömiyer yaptı. Kore ve Fransa kültürleri arasında kimlik arayışına çıkan Freddie'nin hikayesi, aile ve aileden kaynaklanan hayal kırıklıklarını konu alıyor. Neon ışıklarıyla büyüleyen Seul şehri fonunda Y kuşağının bakış açısını da yansıtan film, Park Ji-min'in etkileyici oyunculuğuyla dikkat çekiyor.

4. The Lost Daughter (Karanlık Kız), MUBI – IMDb: 6.7

Mubi Film Önerileri 4

Elena Ferrante'nin romanından uyarlanan "Karanlık Kız", Maggie Gyllenhaal'ın ilk yönetmenlik denemesi. Film, anneliğin karanlık ve nadir dile getirilen yönlerini cesurca ele alıyor. Olivia Colman, Jessie Buckley ve Dakota Johnson'ın muhteşem performanslarıyla öne çıkan film, izleyiciyi insan ruhunun derinliklerine sürüklüyor. Film, 3 dalda Oscar'a aday gösterildi.

5. Leila’s Brothers (Leyla’nın Kardeşleri), MUBI – IMDb: 7.9

Mubi Film Önerileri 5

Cannes'da FIPRESCI ödülü kazanan "Leyla'nın Kardeşleri", MUBI'de! Taraneh Alidoosti'nin başrolünde yer aldığı film, ambargolar altındaki İran'da hayatta kalma mücadelesi veren bir aileyi konu alıyor. 40 yaşındaki Leyla, ailenin yükünü omuzlarında taşırken, çürümüş düzenle de savaşmaktadır. Saeed Roustayi'nin üçüncü filmi olan bu yapım, umut ve dayanışmanın hikayesini anlatıyor.

6. Utanç (Shame), MUBI – IMDb: 7.2

Mubi Film Önerileri 6

Yönetmen Steve McQueen, ilk filmi Açlık'tan 3 yıl sonra "Utanç" ile geri dönüyor. Bu kez Michael Fassbender'ın canlandırdığı bir seks bağımlısının hikayesini anlatan film, "Bedenin kime ait olduğu" sorusunu sorguluyor. Venedik Film Festivali de dahil olmak üzere birçok ödül kazanan film, modern kentin bireyler üzerinde yarattığı yalnızlık ve baskı üzerinden aşk ve cinsellik gibi temaları inceliyor.

7. Bıçağın İki Yüzü (Both Sides of The Blade), MUBI – IMDb: 6.1

Mubi Film Önerileri 7

Tindersticks'in filmi için bestelediği parçadan adını alan "Bıçağın İki Yüzü", Claire Denis imzalı tutkulu bir aşk üçgeni. Juliette Binoche, Vincent Lindon ve Grégoire Colin'in başrollerini paylaştığı film, kadın ve arzu temalarını derinlemesine inceliyor.

8. Ölüm Oyunu (Battle Royale), MUBI – IMDb: 7.5

Mubi Film Önerileri 8

MUBI'de, "Sineklerin Tanrısı"na modern ve stilize bir yorum getiren "Ölüm Oyunu" filmi izleyicilerle buluşuyor. Hikaye, işsizlik ve gençlik arasında artan umutsuzluk ve şiddet sarmalına saplanan bir toplumda geçiyor. Hükümet tarafından ıssız bir adaya gönderilen 42 Japon gencinin hayatta kalabilmek için birbirleriyle ölümcül bir mücadeleye girmesi konu alınıyor.

9. Alcarràs, MUBI – IMDb: 7.0

Mubi Film Önerileri 9

Alcarràs filminde 93 Yazı filmiyle Türkiye'de tanınan İspanyol yönetmen Carla Simón, izleyiciyi kendi çocukluğunun geçtiği Alcarràs köyüne götürüyor Film, şeftali yetiştiriciliği ile geçinen Solé ailesinin, modernleşmenin ve değişen ekonomik koşulların gölgesinde yaşadığı zorlukları ve geleneklerinin yok olma tehlikesini konu alıyor.

10. Aftersun (Güneş Sonrası), MUBI – IMDb: 7.6

Mubi Film Önerileri 10

Charlotte Wells'in yazıp yönettiği "Güneş Sonrası", MUBI'de izleyicilerle buluşuyor. Film, 2022 İngiliz Bağımsız Film Ödülleri'nde En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetimi ve En İyi Kurgu dahil olmak üzere 7 dalda ödül kazanarak büyük bir başarı elde etti.

Hikaye, genç bir kadın olan Sophie'nin, yıllar sonra babasıyla tatil için Türkiye'ye yaptığı seyahati ve bu seyahatte geçmişleriyle yüzleşmesini konu alıyor.

11. Far from Heaven (Cennetten Çok Uzakta), MUBI – IMDb: 7.3

Mubi Film Önerileri 11

Todd Haynes, Douglas Sirk'ün klasik melodramı "All That Heaven Allows"a modern bir bakış açısıyla yaklaşırken, Julianne Moore'un unutulmaz performansıyla izleyiciyi büyülüyor.

12. Martin Eden, MUBI – IMDb: 7.0

Mubi Film Önerileri 12

Martin Eden filminde İtalyan sinemasının usta ismi Pietro Marcello, Jack London'ın otobiyografik romanını özgün bir yorumla beyazperdeye taşıyor.

13. Twice Born (Sen Dünyaya Gelmeden), MUBI – IMDb: 7.3

Mubi Film Önerileri 13

Penélope Cruz'un etkileyici performansı ile öne çıkan bu duygusal film, savaşın yıkıcı etkileri altında bir annenin oğluyla yeniden bağ kurma çabasını konu alıyor. Aile dramı ve tarihi arka planın harmanlandığı film, izleyicilere unutulmaz bir deneyim yaşatıyor.

14. The Stone Tape (Son Etap), MUBI – IMDb: 6.4

Mubi Film Önerileri 14

Polonya sinemasının öncülerinden Wanda Jakubowska'nın bu klasik filmi, Auschwitz toplama kamplarında hayatta kalma mücadelesi veren cesur kadınların hikayesini konu alıyor. Film, insanlık dışı koşullara rağmen umutlarını ve dirençlerini kaybetmeyenlere bir saygı duruşu niteliğinde.

15. Kind Hearts and Coronets (Hassas Kalpler ve Taçlar), MUBI – IMDB: 8.0

Mubi Film Önerileri 15

Mubi film önerileri listemizin son yabancı yapımına geldik. Alec Guinness'in sekiz ayrı karaktere hayat verdiği, sivri dilli bir burjuvazi eleştirisi olan Kind Hearts and Coronets (Hassas Kalpler ve Taçlar), İngiliz sinemasının unutulmaz klasiklerinden biridir. Ayırca Kind Hearts and Coronets filmi mubi film önerileri listemizin en yüksek IMDb puanına sahip filmidir.

16. İstanbul Hatırası: Köprüyü Geçmek, MUBI – IMDb: 7.8

Mubi Film Önerileri 16

Mubi film önerileri listemizde biraz da Türk yapımlarına geçelim. Fatih Akın'ın "İstanbul Hatırası: Köprüyü Geçmek" belgeseli, Avrupa ve Asya'yı birleştiren İstanbul'un müzikal ruhunu keşfediyor. Alman müzisyen Alexander Hacke'nin rehberliğinde, film sokaklarda yankılanan ezgilerden geleneksel melodilere kadar şehrin zengin ses çeşitliliğini yakalıyor.

Baba Zula, Ceza, Duman, Mercan Dede, Aynur Doğan, Müzeyyen Senar, Orhan Gencebay, Sezen Aksu, Selim Sesler, Brenna MacCrimmon ve Ayben gibi isimler de dahil olmak üzere çok sayıda müzisyen filme katkıda bulunuyor. Bu film, sadece İstanbul'un müzikal kalbini değil, aynı zamanda şehrin kozmopolit ruhunu da kutluyor.

17. Cam Perde, MUBI – IMDb: 6.4

Mubi Film Önerileri 17

Cam Perde, dört yaşındaki oğluyla yaşayan Nesrin'in, eski eşi Ömer'in tacizleri, sevgilisi Selim'in baskıları ve bürokrasiyle mücadelesini anlatan bir film. Hayati kararlar almak zorunda kalan Nesrin'in içsel çalkantıları izleyiciyi sessiz bir gerilime sürüklüyor.

Selen Kurtaran'ın etkileyici performansıyla öne çıkan film, İstanbul Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü ve Altın Koza Film Festivali'nde çeşitli ödüller kazandı.

18. Düet, MUBI – IMDb: 6.5

Mubi Film Önerileri 18

Mubi film önerileri listemizdeki bir diğer Türk yapımı Düet filmidir. Film, 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü, 42. İstanbul Film Festivali'nde Mansiyon Ödülü ve 16. Documentarist'te En İyi Kurgu ve Yeni Yetenek ödüllerini toplamıştır. Film, Mısra ve Defne'nin hikayesi üzerinden Türkiye'de kadın sporcu olmanın zorluklarını ve mücadelelerini gözler önüne seriyor.

19. Mukavemet, MUBI – IMDb: 5.6

Mubi Film Önerileri 19

41. İstanbul Film Festivali'nde prömiyeri yapılan ve Altın Lale için yarışan "Mukavemet", Selahattin Paşalı ve Ece Çeşmioğlu'nun etkileyici performanslarıyla izleyiciyi sürükleyici bir suç, dram ve gerilim hikayesine çekiyor. Ayırca mubi film önerileri listemizin en düşük IMDb puanlı filmi oalrka karşımıza çıkıyor. Ancak bu durum sizleri yanıltmasın. Film eleştirmenler tarafından tam not almış durumda.

Film, psikolojik gerilim dokusuyla, hayatında her anlamda çıkış yolu bulamayan bir gencin öfkesinin ve çaresizliğinin trajik sonuçlarını konu alıyor. Gencin işlediği şoke edici olay, izleyiciyi sorgulamaya ve gerilim dolu bir atmosferde tutmaya yetiyor.

20. Birlikte Öleceğiz, MUBI – IMDb: 5.6

Mubi Film Önerileri 20

Mubi film önerileri listemizin son sırasında ise “Birlikte Öleceğiz” filmi yer alıyor. Film, birbirini deli gibi seven fakat bu sevginin getirdiği acıyla da boğuşan bir çiftin hikayesini anlatıyor. Yıllar boyunca süren bu aşk hikayesi, sadece iki insanın tutkusunu değil, Türkiye'nin de değişimini gösteriyor. Ayrıca bu değişimin ilişkilerimiz üzerindeki etkisini de gözler önüne seriyor.

Film, estetik açıdan cesur ve yenilikçi bir bakış açısına sahiptir. Mubi film önerileri listemizin bir diğer 6 puandan düşük IMDb puanlı filmi Birlikte Öleceğiz filmidir.

Mubi Film Nasıl İzlenir?

Mubi film önerileri listemizin ardından Mubi filmleri nerden izlenir sorusuna da cevap verelim.

 • Mubi internet sitesi veya mobil uygulamasından üye olup bahsi geçen filmlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Mubi Film Hediye Etme

Sevdiklerinize Mubi’den film hediye etmek oldukça kolay bir işlemdir. İnternet sitesi veya mobil uygulama üzerinden hediyeler kısmı üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Böylece sevdiklerinize incelikli bir hediye verebilirsiniz.

Mubi Üyelik Ücreti Ne Kadar?

Mubi üzerine aylık ve yıllık olmak üzere farklı ücretlendirme şekilleri mevcuttur. Mubi üyelik ücretleri 2024 yılında aşağıdaki gibidr:

 • Aylık üyelik 129 TL
 • Yıllık Üyelik toplam 1188 TL- Aylık 99 TL

Editör: Esra Şahin