AMED TV - Tevhid Dergisi yazarı Halis Bayuncuk, yaptığı konuşmada, Kürtlere yapılan haksızlığın Müslümanlar tarafından görmezden gelindiğini ifade etti.

Emekli maaşları için kritik toplantı Emekli maaşları için kritik toplantı

Ebu Hanzala ismiyle tanınan Halis Bayuncuk "Bu ülkede Kürtlerin çocuklarının büyük çoğunluğunun Kürt komünist partilerin arkasında helak olmasının nedeni şu sözdür değerli kardeşlerim: Biz meydanlarda Filistinlilere yapılan zulme karşı çıkarken Diyarbakır'da lağım çukurlarında bize dışkı yediriliyordu, bunu görmemezlikten geldiniz. Bir gardiyan Kürt mahkûmları diziyor, kendi köpeğini de getiriyor, köpeğin adı Joe, bunlara tekmil verdiriyor. Yani bir asker nasıl komutanına tekmil veriyorsa, bir cezaevi baştan aşağıya bir köpeğe tekmil veriyor. Köyleri bastılar, erkekleri kadınlarının gözünün önünde soydular, çıplak bir şekilde köy meydanına topladılar, kadınlar bunu gördü.” dedi.

Biz dilimizi konuşuyoruz diye ceza aldık

Bayuncuk ayrıca, “Bir nesil böyle helak oldu, bir nesil böyle komünist oldu. Benim kendi akrabalarım bunu bana söylediler. 'Siz,' dediler, 'meydanlarda Filistin için mücadele ederken biz Diyarbakır cezaevlerinde dışkı yiyorduk.' Siz meydanlarda Filistin için slogan atarken, Filistinlilerin hakları için, Biz dilimizi konuşuyoruz diye yıllarca ceza aldık, dilimizi savunmak için kitap yazdığımız için yıllarca ceza aldık,' dediler. Doğru mu söylediler? Doğru söylediler. Eğer siz tavrınızda ikiyüzlü olursanız, sizin bu tavrınız size bir şey kazandırmadığı gibi Müslüman çocukların komünistleşmesine de sebep oluyor. Bunu bizzat bir Kürt olarak söylüyorum, biz bunu kendi coğrafyamızda yaşadık." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AMED TV