AMED TV Fenerbahçe'de yeniden başkan seçilen Ali Koç, seçim zaferinin ardından ilk konuşmasını yaptı. "Artık Fenerbahçe çağı başlıyor" diyerek şampiyonluklara işaret eden Koç, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'yi de es geçmedi.

Fenerbahçe'deki başkanlık yarışında, Aziz Yıldırım karşısında zafer elde eden Ali Koç duygularını paylaştı.

İlk olarak 2018'de, Aziz Yıldırım'ı rekor farkla geçerek başkan seçilen Ali Koç, sarı lacivertli kulüpteki üçüncü dönemini yaşayacak.

Seçim sonuçlarının netleşmesinden sonra kürsüye çıkan Ali Koç, Aziz Yıldırım'a ve kongre üyelerine teşekkür etti. Hedeflerine dair açıklamalar yapan Koç, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve rakiplerine de değindi.

Ali Koç, kürsüdeki konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Sevgili Fenerbahçeliler, güzel, demokratik, heyecanlı, yeri geldi mi coşkulu, yeri geldi mi gergin bir kongreyi hep beraber tamamladık. Bugün yaklaşık 28 bin kongre üyemiz oy kullandılar. Bu Fenerbahçe demokrasisi adına büyük bir mutluluk, yeni bir rekordur."

"Demokrasi şöleni"

"Türkiye'de hiçbir kulüp bu rakamlara yaklaşamıyor. Fenerbahçe büyüklüğü, pek çok konuda büyüğüz, kongrede de gösterdik. Biz Yüksek Divan Kurulu toplantılarımızı bile, rakip takımların üye sayısından fazla olduğu için demokrasi şöleni şeklinde yapıyoruz. Resmi olmayan sonuçlar, hepimize hayırlı uğurlu olsun."

Almanya’dan muhteşem başlangıç Almanya’dan muhteşem başlangıç

Kongrede yarıştığım Aziz Yıldırım ve ekibine, bunu demokrasi şölenine çeviren siz kongre üyelerimize şahsım, yönetim kurulum ve camiamız adına teşekkür ediyoruz.

"Fenerbahçe çağı başlıyor"

"Kampanya süresi boyunca birkaç kez, özellikle buradaki son konuşmamda tekrar ettim. Bu yarışın kaybedeni olmasın, kazananı olsun ve o da Fenerbahçe olsun dedim. Şimdi bunu gerçekleştirme zamanı. Bundan sonra önümüze bakma zamanı. Artık Fenerbahçe çağı başlıyor. Başarılara doyacağımız. Dünyada Fenerbahçeli olmayan taraftarların da Fenerbahçe'yi izleyeceği, hayran sayımızın artacağı, marka değerimizin gelişeceği, ulusal ve uluslararası başarıları elde edeceğimiz dönem, yarından itibaren başlamaktadır."

"Fenerbahçe sağanağı başlıyor"

"Sesini yükseltenler, bize karşı güç gösterisi yapanlar çok iyi bilsinler ki, ağaçları büyüten gök gürültüleri değil, yağmurlardır. Fenerbahçe sağanak yağmuruna herkes hazır olsun. Çünkü biz, sesimizi değil, sözümüzü ve gücümüzü yükseltmek için devam ediyoruz. Ve yarın sabah ilk başlangıcımızı yapıyoruz."

"Bir samimi adıma, 10 adım atarım"

Ülker Stadı'nda gerçekleştirilen kongrenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Koç, henüz bitirmedikleri ve bitirmeleri gereken mücadeleleri olduğunu dile getirerek, şözlerine şu şekilde devam etti:

"Aziz Başkan’ın ve benim son 2 günde yaşadıklarımız, gördüklerimiz, Fenerbahçe’nin görmek istediği görüntülerdir. Bir samimi adıma, ben 10 adım atarım. Bu yolculuğun içerisinde inşallah o da olur."

Kaynak: Haber Merkezi