AMED TV - İstanbul Valiliği Gezi Parkı protestolarının 11. yıldönümünde, Gezi Parkı'na yakın Taksim'de metronun durmayacağını açıkladı. Buna göre saat 15.00 itibariyle, M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı'nın Taksim ve Şişhane istasyonları hizmete kapatılacak.

Gezi Parkı’ndaki ağaçların kesilerek yerine Topçu Kışlası yapılmasına karşı başlayan ardından tüm Türkiye'ye yayılan Gezi olaylarının üzerinden tam 11 yıl geçti. İktidar ise Gezi olaylarından bu yana Gezi'ye katılanları hedef göstermeye devam ediyor. Son olarak Gezi'nin 11. yıldönümünde İstanbul Valiliği, metronun Taksim ve Şişhane istasyonlarında durmaması kararını aldı.

Metro iki istasyonda durmayacak

Metro İstanbul'un sosyal medya hesabından paylaşılan duyuruda, "İstanbul Valiliğinin aldığı karar doğrultusunda bugün saat 15.00 itibarıyla ikinci bir duyuruya kadar M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı'mızın Taksim ve Şişhane istasyonu ile F1 Taksim-Kabataş Füniküler Hattı'mız işletmeye kapalı olacaktır. Araçlarımız Taksim ve Şişhane istasyonunda durmayarak seferine devam edecektir." ifadeleri kullanıldı.

Diyarbakır'da bayram sabahı Netanyahu maketi taşladılar Diyarbakır'da bayram sabahı Netanyahu maketi taşladılar

Taksim Dayanışma: 19.00'da Taksim’de basın açıklaması yapılacak

Taksim Dayanışması, bugün saat 19.00'da Taksim'de Gezi'nin 11. yılı vesilesiyle basın açıklaması düzenleyeceğini duyurmuştu.

Açıklamada, "Gezi Direnişi 11 yaşında, adalet yıllardır kayıp!" başlığıyla yapılan bir başka açıklamada ise Gezi eylemleri için "meydanları dolduran milyonların direnişi tüm renkleriyle dirençliliği, kararlılığı, çok sesli bir ezgiyi, yeryüzü sofrasında sıcak bir paylaşımı, kardeşleşmeyi, umudu simgeledi" denilmişti.

Açıklamaya çok sayıda siyasi parti, meslek odası, sendika ve çok sayıda kişinin katılması bekleniyor. 

Kaynak: Haber Merkezi