Fenerbahçe kadrosunun en başarılı, yaşına göre en olgun ve en gelecek vadeden oyuncularından birisi hiç şüphesiz ki Ferdi Kadıoğlu’dur. An itibariyle EURO 2024'te Türk Milli Futbol Takımı'nı da oldukça başarılı bir şekilde sırtlayan oyuncu, arama motorlarında da trendlerden biri haline geldi. Ferdi Kadıoğlu nereli, Ferdi Kadıoğlu hangi takımda gibi sorular sık sık karşımıza çıkmaktadır.

Ferdi Kadıoğlu ile ilgili soruların git gide artması gözardı edilemez bir durum. Biz de bu yazımızda sizlere yardımcı olacak, Ferdi Kadıoğlu nereli gibi sorulara cevap vereceğiz.

Ferdi Kadıoğlu Nereli

Ferdi Kadıoğlu'nun Hollanda, Kanada ve Türkiye Milli Futbol Takımları tarafından davet edilmiş olduğunu gören vatandaşlarımız, Ferdi Kadıoğlu nereli sorusunu sık sık sormaktalar.

Ferdi Kadıoğlu nereli sorusunun cevabı Hollanda'nın Arnhem kentidir. Almanya sınırına yakın olan bu şehirde doğup büyüyen Ferdi Kadıoğlu, Türk bir baba ve Kanadalı bir annenin oğludur.

Ferdi Kadıoğlu'nun babası nereli sorusunun cevabı Trabzon ilinin Arsin ilçesi. Buradan iş için Hollanda'ya göç eden baba Feyzullah Kadıoğlu, ailesini de Hollanda'da kurdu.

Dolayısıyla eğer sorunuz Ferdi Kadıoğlu nereli ise cevabınız Arnhem, Hollanda. Eğer sorunuz Ferdi Kadıoğlu aslen nereli ise cevabınız Arsin, Trabzon.

Ferdi Kadıoğlu Kimdir

Ferdi Kadıoğlu nereli sorusunun ardından yıldız futbolcunun hayatından bahsedelim. Ferdi Kadıoğlu, sol bek mevkinde oynayan bir Türk futbolcudur. Kendisi genç yaşına rağmen Fenerbahçe kadrosunun en güçlü isimlerinden biri olarak gösterilmektedir.

Futbola henüz yedi yaşında başlayan Ferdi Kadıoğlu, altyapı kariyeri AZ 2000, Rijkerswoerd ve NEC Nijmegen gibi takımların formasını giydi.

2009 yılında adım attığı NEC Nijmegen kendisinin kariyerinin başladığı kulüp konumunda. 10 yaşında bir çocuk olarak geldiği takımda yaşı ilerledikçe kendini gösteren Ferdi, bu sayede henüz 17 yaşındayken profesyonel kariyerine adım atmayı başardı.

2016-2018 yılları arasında NEC Nijmegen'de oynayan Ferdi, bu iki yıl boyunca takımının en önemli oyunculardan birisiydi. Yaşına göre olgun oyun stiliyle öne çıkan Ferdi, takımla 61 maçta forma giydi. Sol bek olmasına rağmen 11 gol atarak dikkat çekti.

Ferdi Kadıoglu Nereli 1

Ferdi Kadıoğlu Fenerbahçe Kariyeri

İki yıllık NEC Nijmegen kariyerinin ardından 2018 yılında Ali Koç başkanlığında yeni bir yapılanmaya giden Fenerbahçe'ye transfer oldu. Kendisinin bonservis bedeli 1.40 milyon Euro gibi nispeten düşük bir rakamdı.

Takımdaki ilk yılına U21 takımında başlayan Ferdi Kadıoğlu, 2018 yılının Aralık ayında Fenerbahçe formasıyla ilk maçına çıktı. O sezondan itibaren de takımın demirbaşlarından biri oldu.

İlk 11'deki yerini 2019-2020 sezonunda sağlamlaştıran Ferdi Kadıoğlu, sol arkada gizli bir hücum gücü olarak oyunun her iki tarafına da katkı sağlayan bir oyuncu olarak öne çıktı.

Ferdi Kadıoğlu'nun takımdaki yerinin sağlamlaşması, Fenerbahçe'nin de yeniden rekabetçi olmasını sağlayan etkenlerden birisiydi. Ferdi ilk 11'e yerleştiğinden beri Fenerbahçe şampiyonluğa oynayan bir takım oldu, son üç yıldır da ligi ikinci sırada tamamladı.

Fenerbahçe forması ile 146 maça çıkan ve bu yıllarda hücum gücünü daha çok topun oyunda kalabilmesi adına kullanan Ferdi Kadıoğlu, toplam 11 gole imza attı.

Ferdi Kadıoğlu Kaç Yaşında?

Ferdi Kadıoğlu'nun doğum tarihi 7 Ekim 1999, yani kendisi ikinci binyılın son üç ayında dünyaya geldi. Bir nevi milenyum çocuğu da denebilir.

Ferdi Kadıoğlu şu anda 24 yaşında. Kendisi birkaç ay sonra 25 yaşına girecek.

Mert Müldür Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli, Hangi Takımda? Mert Müldür Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli, Hangi Takımda?

Ferdi Kadıoğlu Sevgilisi

Ferdi Kadıoğlu'nun aşk hayatı da en çok merak edilenler arasındadır. Kendisinin özel hayatıyla gündeme gelmeyen biri olduğu ve düzenli bir ilişki yaşadığı bilinmektedir.

Ferdi Kadıoğlu'nun sevgilisi Sera Vrij Hollandalıdır. Sera Vrij, Güzellik, Kozmetik ve Kişisel Bakım üzerine faaliyet yapan Vitalderma isimli güzellik merkezinin sahibidir.

İkilinin uzun süredir birlikte olduğu biliniyor. 2022 yılında Ferdi Kadıoğlu için düzenlenen imza törenine katılan Sera Vrij, burada başkan Ali Koç ile de tanışmıştı.

Ferdi Kadıoglu Nereli 2

Sıkça Sorulan Sorular

Feri Kadıoğlu hakkında en çok sorulan diğer soruları sizler için derledik. Bu sorular ise aşağıdaki gibidir:

Ferdi Kadıoğlu Boyu Kaç?

Ferdi Kadıoğlu 1.74 boyundadır. Kendisi boyunun nispeten kısa olması sayesinde çevikliğini öne çıkartabilmektedir.

 Ferdi Kadıoğlu Kilosu

Ferdi Kadıoğlu 68 kilodur. Boy ve kilo orantısı onu hızlı ve çevik bir futbolcu yapmaktadır.

Ferdi Kadıoğlu İstatistikleri

Ferdi Kadıoğlu bugüne kadar iki takımın formasını giydi: NEC Nijmegen ve Fenerbahçe. Sekiz yıllık kariyerinin altı yılını Fenerbahçe'de geçiren Ferdi, şimdiden takım tarihine ismini yazdırdı.

Ferdi Kadıoğlu'nun kariyer istatistikleri şu şekildedir:

Takım

Maç

Gol

Asist

Fenerbahçe

199

17

22

NEC Nijmegen

70

12

16

Editör: Alp Editor