Yaz mevsimi dendiğinde akla hep ayrı bir heyecan gelir içimiz kıpır kıpır olur... Yaz sezonunda ise çok sayıda yaz dizisi yayınlanır. Yerli yaz dizileri artık yazın vazgeçilmezleri arasındadır. Dizi izlemeyi sevenler, yaz dizilerini heyecanla takip ederler. Bu yaz yeni dizi yok, bu sebeple birçok kişi eski yaz dizileri izlemeye merak saldı. İzleyebileceğiniz yaz dizilerini derledik!

Eski Yaz Dizileri

Hemen hemen her yaz ülkemizde yaz dizileri çekiliyor ve izleyicilerle buluşuyordu. Ancak, bu sene dizi yapımcılarının yaz dizilerinden zarar etmeleri sebebiyle hiçbir kanalda yeni bir yaz dizisi yayınlanmıyor. Bu nedenle yaz dizilerini izlemeyi sevenler de bu zamana kadar çekilmiş ve unutulmazlar arasına giren eski yaz dizilerini araştırıyor.

Sizler için hazırladığımız yazımızda bu zamana kadar farklı kanallarda ekrana gelen fakat çok sevilen ve tekrar tekrar izleyebileceğiniz eski yaz dizilerini derledik.

İzlemeye doyamadığımız eski yaz dizileri listesi aşağıdaki gibidir:

  • Kavak Yelleri
  • Cennet Mahallesi
  • Emret Komutanım
  • Geniş Aile
  • Kiralık Aşk
  • Kaçak Gelinler
  • Bodrum Masalı
  • Yarım Elma
  • Acemi Cadı
  • Bay Yanlış

İzlemeye Doyamadığımız, Özlediğimiz Yaz Dizileri

Yaz aylarında başlayan dizilerin konularının çok benzer olduğundan sık sık şikayet edilse de, birbirinden farklı ve güzel diziler izledik. Hatta bazıları sezonlar boyunca sürdü ve onları izlemeye doyamadık. Bu nedenle yaz dizileri ülkemizde popüler diziler arasında yer alır. Oyuncu kadrosu ile izleyicileri ekrana kilitleyen bu diziler kısa sürede başarılı olmuş ve unutulmazlar arasına girmişlerdir. 

Yaz dizilerinin ülkemizde favori olması ve bu sene yeni yayınlanan yaz dizisi olmaması nedeniyle dizi severleri yalnız bırakmadık.Yakın tarihimizde izlemeye doyamadığımız en güzel yaz dizilerini sizler için derledik. 

1. Kavak Yelleri

Eski Yaz Dizileri X (1)

Kanal D eski yaz dizilerinden Kavak Yelleri, beş sezon boyunca o kuşağı etkileyen bir diziydi. Efe, Aslı, Deniz ve Mine'nin Urla'da başlayan maceraları İstanbul'a uzanmış ve Atakan, Su ve Güven gibi yeni yüzlerin ekibe katılmasıyla dostluk bağları güçlenen bir ekip olmuşlardı. Kahramanlar artık 20'li yaşların ikinci yarısına gelince, idealler, üniversite, kariyer ve evlilik derken ergenlik çoktan geride kalmıştı.

Çatalhöyük Giriş Ücreti Alıyor Mu? Çatalhöyük Ziyaret Saatleri Çatalhöyük Giriş Ücreti Alıyor Mu? Çatalhöyük Ziyaret Saatleri

Kavak Yelleri dizisinin başrollerinde Pelin Karahan, Dağhan Külegeç, İbrahim Kendirci, Aslı Enver ve Ceren Moray gibi isimler yer alıyordu.

2. Cennet Mahallesi

Eski Yaz Dizileri X (4)

Cennet Mahallesi dizisi, Türk dizi tarihinin en iyi yaz dizileri arasındadır. Güzeller güzeli dansöz Sultan ve yanık sesli kemancı Ferhat, İstanbul'un kenar semtlerinden Cennet Mahallesi'nde yaşarlar ve birbirlerine deliler gibi aşıktır. Ancak aileleri arasında dört kuşak önce başlayan düşmanlık bu iki sevgilinin aşkına engel olmaktadır.

Cennet Mahallesi dizisinin başrollerinde Melek Baykal, Müjdat Gezen, Çağla Şikel ve Alişan gibi isimler bulunuyordu.

3. Emret Komutanım

Eski Yaz Dizileri X (3)

Silah altında TSK mensubu ve 56. Piyade Er Eğitim Alayı'nda bir araya gelen askerler, Türkiye'nin farklı yerlerinden, ama aynı vatani görev için bir araya gelmiştir. Bu kişiler askerlikleri boyunca hasret, arkadaşlık, vatan gibi kavramları yeni baştan öğrenmektedirler.

Emret Komutanım dizisinde başrolleri Arda Kural, Sarp Levendoğlu, Rüzgar Erkoçlar, Ufuk Özkan, Engin Hepileri ve Sermiyan Midyat gibi isimler paylaştı.

4. Geniş Aile

Eski Yaz Dizileri (4)

Cevahir, Almancı bir ailenin kızı ile evlenip Almanya'ya gitmiştir. Ancak, üç ay sonra boşanmış olarak eve döndüğünde durum daha da karışır. Evin babası, kızı Nazan'ı evlendirip evdeki kişi sayısını azaltmaya çalışırken Cevahir eve döndüğünde bütün planlar bozulur.

Geniş Aile dizisinin başrollerinde Ufuk Özkan, Zuhal Topal, Rojda Demirer, Rasim Öztekin, Fırat Tanış, Mine Teber ve İlker Ayrık gibi isimler oynuyordu.

5. Kiralık Aşk

Eski Yaz Dizileri (3)

Star Tv yaz dizilerinden olan bu dizide, kendi halinde yaşayan ve garson olarak çalışan Defne, altı aylık bir aşk oyununu kabul eder. Bu oyunda, ülkenin en ünlü iş adamlarından birini kendisine aşık etmek zorundadır. Ancak Defne beklenmedik bir aşk üçgeni ile karşılaşacaktır.

Kiralık Aşk dizisinin başrollerini Elçin Sangu ve Barış Arduç paylaşıyor.

6. Kaçak Gelinler

Eski Yaz Dizileri X (2)

Aşkı kovalayan üç kadının kader ortaklıkları İstanbul'da da devam etmiş ve iç içe geçen hikayeleri onları birbirine sımsıkı bağlamıştır. İstanbul'un zorlu koşullarında yeni bir hayat için kader birliği yapan kaçak gelinler, hayatlarının erkeklerini arayıp, birbirinden komik ve hüzünlü maceralar yaşamışlardır.

Kaçak Gelinler dizisinin başrolleri ise Selin Şekerci, Açelya Topaloğlu ve Deniz Baysal'dır.

7. Bodrum Masalı

Eski Yaz Dizileri (2)

Yine Kanal D eski yaz dizilerinden olan bu dizide Evren, eşi Yıldız ve çocukları Ateş ve Su ile İstanbul'da lüks bir hayat yaşarken, otellerinin çoğunun bulunduğu Bodrum'da ikinci bir kadınla gizli bir yaşam sürdürmektedir. Evren'in ard arda verdiği yanlış kararlar sonucunda bu düzen tamamen bozulur.

Bodrum Masalı dizisinin kadrosunda Murat Aygen, Şevval Sam, Dilan Çiçek Deniz, Alperen Duymaz Timuçin Esen, Toprak Sağlam, Hilmi Cem İntepe ve Bige Önal gibi ünlü isimler yer aldı.

8. Yarım Elma

Eski Yaz Dizileri (1)

Yonca, şehirli, çağdaş ve finansal özgürlüğüne sahip bir kadındır. Bir gün, ikizi olduğunu iddia eden ve kendisine tamamen zıt bir kişiliğe sahip Gonca ile karşılaşır. Gonca, doğduğundan beri hiç görmediği ikizini bulmak için İstanbul'a gelmiştir.

Yarım Elma dizisinde başrolleri Janset Paçal ve Günay Karacaoğlu paylaşıyordu.

9. Acemi Cadı

Eski Yaz Dizileri (6)

Acemi Cadı dizisi, Cadı olduğunu yeni öğrenen Ayşegül'ün halaları ve arkadaşlarıyla geçirdiği hayatını, sevdiği çocuk olan Selim'i Tuğçe'ye kaptırmama çabalarını ve yaptığı sihirlerle başına açtığı zorlukları anlatır.

Acemi Cadı dizisinin başrollerinde Merve Boluğur, Şenay Gürler, Nergis Kumbasar ve Çağkan Çulha gibi isimler yer alıyordu.

10. Bay Yanlış

Eski Yaz Dizileri (5)

Fox yaz dizileri yeni adı ile Now Tv yaz dizileri arasında yer alan Bay Yanlış’ta, Özgür, zengin ancak rahat bir hayat süren genç bir adamdır. Bar sahibi olan Özgür, aşka inanmayan bir adamdır aynı zamanda. Ezgi ise sürekli bir yanlış ilişki yaşayan genç bir kadındır. Artık sağlıklı bir ilişkiye sahip olmak isteyen Ezgi'nin yolu Özgür'le kesişir.

Bay Yanlış’ın oyuncu kadrosunda Can Yaman, Özge Gürel, Fatma Toptaş, Gürgen Öz, Serkan Tütüncü ve Cemre Gümeli gibi isimler yer almıştır.