AMED TV - Diyarbakır Çermikli olan ve uzun yıllar Başakşehir Futbol Kulübü’nde top koşturan tecrübeli futbolcu Mahmut Tekdemir’in Başakşehir’den ayrılmasından sonra Amedspor’a transfer olacağı iddia edildi.

"2004-2005 sezonunda Başakşehir Futbol Kulübü’ne transfer olan ve 2019-2020 sezonunda Süper Lig Şampiyonluğu yaşayan Mahmut Tekdemir’in dün itibari ile kulüpten ayrıldığı belirtildi.

TFF 1. Lig’de mücadele edecek olan ve güçlü bir kadro ile Süper Lig’i hedef gören Amedspor’un Diyarbakırlı futbolcu ile temasa geçtiği belirtildi.

Mahmut Tekdemir kimdir?

Futbola Eroğluspor altyapısında başlayan Mahmut Tekdemir, daha sonra Damlaspor altyapısında oynamaya başladı.

2004 senesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor alyapısına transfer oldu. İki sene burada oynadıktan sonra 30 Ağustos 2006 tarihinde Kartalspor ile oynanan Türkiye Kupası karşılaşmasında forma giyerek İstanbul BB için ilk resmî maçına çıktı. İleriki sezonlarda takım için daha çok oynama fırsatı buldu ve 2009-10 sezonundan itibaren takımın devamlı oynayan futbolcuları arasına girmeyi başardı. 2012/13 sezonunda veda ettikleri süper lige bir yıl mücadele ettikleri TFF 1. ligde şampiyon olarak 2013/14 sezonunda geri yükseldiler . Artık takım kaptanlığı da yapmaya başlayan MAHMUT düzenli olarak forma giydiği takımda 2017/18 ve 2018/19 sezonlarinda son haftalarda kaçırılan sampiyonluklarda takımın gösterdiği başarıda büyük paya sahiptir. Farklı mevkilerde oynama özelliği olan oyuncu A Millî Takıma kadar yükselme başarısı göstermiştir. 2019/2020 sezonunu şampiyon tamamlayan Medipol Başakşehir ile Süper Lig tarihinde bu başarıyı elde eden altıncı takımın kadrosunda bulunmuştur.

Amedspor yıldız futbolcu ile anlaştı Amedspor yıldız futbolcu ile anlaştı

Milli takım kariyeri

9 kez millî takımlara çağrılan Mahmut Tekdemir, 3 kez Türkiye U-17, 4 kez de Türkiye U-21 forması olmak üzere toplam 9 kez millî formayı giymiştir.

8 ve 9 Şubat 2011 tarihlerinde Belarus ile Antalya'da oynanacak özel karşılaşmalarda ilk kez Türkiye A2 millî takımı aday kadrosuna davet edilmiştir.

Kaynak: AMED TV