AMED TV-Diyarbakır'da, Özel Bağlar Hastanesi acil servisinde iğne yaptıran 68 yaşındaki memur emeklisi Abdullatif Ekinci'nin bacağında güç kaybı olduğu iddia edildi, ancak hastane iddiaları yalanladı.

Diyarbakır’da rahatsızlanan Abdullatif Ekinci, iddiaya göre tedavi olmak için Özel Bağlar Hastanesi acil servisine gitti. Burada kendisine yapılan iğnenin sinir damarlarına denk gelmesi üzerine bacağında güçsüzlük hissi oluştu.

Sezgin Tanrıkulu, Diyarbakır'daki saldırıları meclis gündemine taşıdı Sezgin Tanrıkulu, Diyarbakır'daki saldırıları meclis gündemine taşıdı

Acil görevlilerine bu şikâyetini iletse de görevliler bu durumun geçici olduğunu söyleyip taburcu etti. Ancak Ekinci’nin sağ bacağındaki ağrılar giderek şiddetlendiği gibi bacağındaki güç ve fonksiyon kaybı da giderek arttı. Yaşlı adam, acil epikriz raporuyla birlikte hastanede gördüğü tedaviye ilişkin reçetelerle birlikte sinir damarına denk gelen iğne nedeniyle bacağında kalıcı sakatlığa yol açan hastane sahipleri, yöneticileri ve ilgili personel hakkında Başsavcılığa suç duyurusunda bulundu. 

Ekinci şikâyet dilekçesinde, evde rahatsızlanınca hastaneye kaldırıldığını belirterek, “Gözümü açtığımda kolumda serum takılı, yanımda da doktor vardı. Kolumun ağrıdığını söyleyince doktorun talimatıyla hemşire sağ kalça kaba etimden iğne yaptı. İğneden hemen sonra sağ bacağım uyuştu. Bu durumu doktora söyledim ama o güldü ve beni taburcu ettiler. Ağrılarım şiddetlenince bu kez aynı hastanenin fizik tedavi doktoruna gittim ve bacağımdaki güç kaybı ile uyuşmanın bana yapılan iğneden sonra olduğunu söyledim. Hastane yönetimi ve başhekimden şikâyetçiyim” dedi. 

Hastane yetkilileri iddiayı yalanladı

Konu ile ilgili Amed Times’a konuşan hastane yetkilileri iddianın yalan olduğunu ve konuyla ilgili hukuki sürecin ve yayımlanan haberlerle ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

Kaynak: SÖZCÜ