AMED TV - Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, kent genelinde 3-7 Haziran tarihleri arasında ilan edilen 4 günlük eylem yasağının, 10 Haziran’a kadar uzatıldığı belirtildi.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, Hakkari Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış’ın İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınarak yerine Vali Ali Çelik’in başkan vekili olarak atanmasının ardından kent genelinde 3-7 Haziran tarihleri arasında ilan edilen 4 günlük eylem yasağının, 10 Haziran’a kadar uzatıldığı belirtildi.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, Hakkari Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış’ın İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınarak yerine Vali Ali Çelik’in başkan vekili olarak atanmasının ardından kent genelinde 3-7 Haziran tarihleri arasında ilan edilen 4 günlük eylem yasağı, 10 Haziran’a kadar uzatıldı. Açıklamada, Hakkari Belediye Başkanı’nın görevden uzaklaştırılması sonrası terör örgütü sempatizanları, marjinal ve radikal grupların protesto amacıyla yasa dışı eylem ve etkinlikler gerçekleştirme çabasında olabileceği ve bu durumun kamu düzeni ve güvenliğini tehlikeye düşürebileceği belirtildi.

Diyarbakır dâhil 14 ilde operasyon Diyarbakır dâhil 14 ilde operasyon

Kaynak: İHA