Diyarbakır'da bayram sabahı Netanyahu maketi taşladılar Diyarbakır'da bayram sabahı Netanyahu maketi taşladılar

AMED TV - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yurttaşlardan gelen talep doğrultusunda Ferit Köşk Mahallesi ile Dağkapı arasında ücretsiz ring aracı seferleri başlattı.

Ferit Köşk Mahallesi ile Dağkapı arasında bulunan yaklaşık 2 kilometrelik yolda toplu taşıma seferleri bulunmadığına ve yolun yokuş olması sebebiyle yaşlı, hasta ve çocuklu ailelerin mağduriyet yaşadığına dair gelen öneriler üzerine belediye ücretsiz seferler başlattı.

Ulaşım Daire Başkanı Temel Cengiz, yurttaşlardan gelen talepleri ciddiyetle takip ettiklerini belirterek, “Fiskaya bölgesinden kentin değişik yerlerine gitmek isteyen vatandaşlarımız vardı. Bununla ilgili daha önceki durumda tek hattımız vardı. Bunun önüne geçmek için Ferit Köşk ile Dağkapı-Fiskaya arasına ücretsiz ring hattı koyduk. Böylelikle vatandaşlarımız da Dağkapı’ya rahatlıkla ulaşmakta. Oradan da kentin istediği noktasına rahatlıkla gidebilmektedir. Vatandaşlarımız için sağlıklı, konforlu ve ucuz ulaşım imkanı sağlamak adına çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi