AMED TV - Dezavantajlı kadınları kapsayacak ‘JINKART’ uygulaması Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Dairesi Başkanlığının, sosyal güvencesi olmayan kadınların gündelik hayatını kolaylaştırmak için başlattığı çalışma için karar alındı. Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin temmuz ayı olağan toplantısında gündeme alınan JINKART uygulaması, oy birliğiyle kabul edildi.

18-64 yaş aralığındaki kadınlar yararlanacak

JINKART ile Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’ndan oluşan tespit komisyonunca, tespit edilecek herhangi bir geliri olmayan 18-64 yaş arası kadınlara; Büyükşehir Belediyesi otobüslerinde geçerli olmak üzere aylık 90 biniş tanımlanacak. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi sosyal tesis ve iştirakları ile belediyenin kültürel faaliyetlerinden yüzde 20 indirim hakkı tanınacak.

Başvuru koşulları açıklanacak

Diyarbakır Kayapınar’da kaza: 4 yaralı Diyarbakır Kayapınar’da kaza: 4 yaralı

Başvuru koşulları açıklandıktan sonra yeterlilik koşullarını sağlayan kadınlar, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen merkezlere başvurularını yapabilecek.

Kaynak: DBB