AMED TV - Diyarbakır'da havuzlu bir sitede bir kadının ‘fuhuş yapıyorsunuz’ diyerek sitedekileri tehdit ettiği ve kadınların havuza girmesini engellediği iddia edildi.

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesindeki 7 bloklu havuzlu bir sitede bir kadının ‘fuhuş yapıyorsunuz’ diyerek kadınların havuza girmesini engellendiği öne sürüldü.

Diyarbakır'da İlginç Görüntüler: Yılanların Dansı Kameralara Takıldı Diyarbakır'da İlginç Görüntüler: Yılanların Dansı Kameralara Takıldı

Site sakinlerinin tepki vermesiyle tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Kavgada bir şahıs "Sizin ağa babalarınızı öldürmüşüz, daha mezarlarının yeri belli değil" diyerek oradakileri tehdit etti.

Görgü tanıklarına göre olay şöyle gelişti;


Site sakinlerinden bir kadın, aynı sitenin havuzuna giren komşularına 'fuhuş yapıyorsunuz' diye bağırıyor. Buna tepki gösteren vatandaşlar polis çağırıyor. Hakaret eden kadının kocası polisin yanında özür diliyor.

Poliste, 'siz komşusunuz, olur böyle şeyler' diyerek işlem yapmadan tarafları barıştırmaya çalışıyor. Gelen özür üzerine kimse şikayetçi olmuyor.
Olay çıkaran taraf, akrabaları ve arkadaşları dahil sitede 5 dairede ikamet ediyor. Kadının eşi önce havuza girenlerden özür diliyor, konu bir şekilde kapanacakken daha sonra bu 5 dairede oturanlar ellerinde baltalarla havuzu basıyor.

'Havuzu kapattıracağız, çimento dökeceğiz' diyerek havuza zarar veriyorlar. Şezlongları kırıp havuza atıyorlar.

DEM Parti tepki gösterdi

DEM Parti Diyarbakır Milletvekili Serhat Eren o görüntülere tepki gösterdi. Diyarbakır’da kirli bir oyunun adım adım devreye sokulmak istendiğini ifade eden Eren, şunları söyledi:

“Devletin içerisindeki karanlık odaklar son zamanlarda Diyarbakır’da kirli bir oyunu adım adım devreye sokmak istiyor. Dans eden gençler dövülüyor, kahve içen yurttaşlar taciz ediliyor. Son olarak bir şahıs kadınları “Sizin ağa babalarınızı öldürmüşüz, daha mezarlarının yeri belli değil" diyerek tehdit ediyor. İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Emniyet’i bu karanlık saldırıları izlemekle mi yetineceksiniz? Yoksa sizde bu planın bir parçası mısınız?”

Kaynak: Haber Merkezi