Bugün hava nasıl olacak? Bugün hava nasıl olacak?

AMED TV - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, haşere ile mücadelede seferberlik başlattı.

 Sıcak hava ile birlikte kent merkezi ve ilçelerde sivrisinek, yakarca, kene, karasinek, tatarcık ve çekirgelerde artış yaşandı. Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, haşere popülasyonlarının insan sağlığını tehdit etmeyecek düzeyde tutulması ve bunlardan bulaşabilecek sıtma, tifo, kolera, dizanteri, sarıhumma, şark çıbanı gibi hastalıkların önlenmesi için düğmeye bastı. 
Bilimsel mücadele yöntemleriyle ilaçlama çalışmalarına devam eden ilaçlama ekipleri, sadece kent merkezinde değil 17 ilçede de kırsal mahallelerde de ilaçlama yaptı.

Belediye programı açıkladı

“Haşere ile Mücadeleye Devam Ediyoruz!” başlığıyla duyuru yapan Büyükşehir Belediyesi, bugün Yenişehir, Bağlar, Kayapınar ve Sur ilçeleri ile merkeze bağlı köylerde ilaçlama yapacak. Belediye bu konu ile ilgili vatandaşlara da “İstek, öneri ve şikayetlerinizi ALO 153 üzerinden bize iletebilirsiniz” mesajı yayınladı.

274 personel, 80 araçla müdahale

Alınan bilgiye göre ilaçlama faaliyetleri; 274 personel, 80 araç, 34 holder, traktör holderi, 15 atomizör, 50 ulv cihazı, 200 sırt pompası, misblower, 5 termal sisleme cihazı ile 17 ilçe ve 1046 mahallede sürüyor.

Kaynak: Güneydoğu Ekspres Gazetesi