AMED TV İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Narkoçelik-22” operasyonu kapsamında Diyarbakır’da düzenlenen operasyonda, 374 kg esrar, 3 milyon 400 bin adet kök kenevir, 50 bin kök skunk ele geçirildiğini ve operasyon sonucu 5 kişinin tutuklandığını açıkladı.

Diyarbakır'da kahvehaneye silahlı saldırı Diyarbakır'da kahvehaneye silahlı saldırı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 20 ilde uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik Jandarma tarafından düzenlenen "Narkoçelik-22" operasyonlarında; 663 kg uyuşturucu madde, 3 milyon 400 bin adet kök kenevir ve kök skunk ile 436 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildiğini duyurdu. Yerlikaya, yakalanan 157 kişiden 56’sının tutuklandığını, 43’ü hakkında ise adli kontrol kararı verildiği bilgisini paylaştı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Cumhuriyet başsavcılıkları, Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde İl Jandarma Komutanlıklarınca, 282 ekip ve 846 Jandarma personelinin katılımıyla; Diyarbakır, Antalya, Manisa, Van, Ağrı, Hatay, Aydın, Ankara, Hakkâri, Giresun, Tekirdağ, Kahramanmaraş, Aksaray, İstanbul, Çanakkale, Kayseri, Ordu, Bingöl, Edirne ve Osmaniye'de "Narkoçelik-22" operasyonlarının düzenlendiğini bildirdi.

Yerlikaya, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı’nca yapılan arazi operasyonunda, 374 kg esrar, 3 milyon 400 bin adet kök kenevir, 50 bin kök skunk ele geçirildiğini ve operasyon sonucu 5 zehir tacirinin tutuklandığını kaydetti.

Kaynak: Haber Merkezi