AMED TV - 10 Temmuz Çarşamba günü Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile Murat Zorluoğlu, Diyarbakır Valisi olarak atandı. Atamanın ardından Zorluoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden ilk açıklamasını yaptı.

Diyarbakır'da İlginç Görüntüler: Yılanların Dansı Kameralara Takıldı Diyarbakır'da İlginç Görüntüler: Yılanların Dansı Kameralara Takıldı

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararı ile Murat Zorluoğlu, Diyarbakır Valisi olarak atandı. Zorluoğlu, atama kararının ardından sosyal medya hesabından Diyarbakır Valiliği'ne ilişkin ilk paylaşımını yaptı. Paylaşımında, Diyarbakır’a Vali olarak atanmanın kendisi için büyük bir onur ve mutluluk olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kadim şehir Diyarbakır'a vali olarak atanmaktan büyük bir onur ve mutluluk duyuyorum. Takdir ve tensipleri için İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a müteşekkirim. Mahcup olmamak dua ve temennisiyle" dedi.

Zorluoğlu’nun bu paylaşımının ardından vatandaşlardan tebrik mesajları ve dilekler geldi. Diyarbakırlılar, yeni valilerine hoş geldin diyerek, şehirde yapılmasını istedikleri çalışmalar ve projeler hakkında dilek ve isteklerde bulundu.

Valii Diyarbakır

Kaynak: AMED TIMES