Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’den engellilerle engelsiz yaşam alanları paneli Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’den engellilerle engelsiz yaşam alanları paneli

AMED TV - Diyarbakır Barosu, 6 kişinin öldüğü, onlarca kişinin yaralandığı Çınar - Mazıdağı yangınlarına geç müdahale edildiğini iddia ederek, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu duyurdu.

Yapılan açıklamada şüphelilerin 'Birden Fazla İnsanın Ölümüne ve Yaralanmasına Sebebiyet Verme' suçundan yargılanması istendi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Diyarbakır ve Mardin'de meydana gelen yangınlarda şu ana kadar yapılan resmi açıklamalara göre 6 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 29 vatandaşımız ise yaralanmıştır. Yangında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz. Yangının çıkış sebebi ve müdahalede geç kalındığı iddialarına ilişkin etkin bir soruşturma faaliyeti yürütülmesi amacıyla 'Birden Fazla İnsanın Ölümüne ve Yaralanmasına Sebebiyet Verme' (TCK md. 82/1-c), 'Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Düşürülmesi' (TCK md. 170) 'Görevi Kasten Kötüye Kullanma' (TCK md. 170) suçları kapsamında Çınar Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.  Diyarbakır Barosu olarak soruşturmanın takipçisi olacağız."

Kaynak: Haber Merkezi