AMED TV - Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cenap Ekinci, Diyarbakır'a özel bir uçakla gelen bir ekibin, Gazi Yaşargil Hastanesi'nde COVID hastalarını kobay olarak kullandığını ve bazı hastaların hayatını kaybettiğini iddia etti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan ve aynı zamanda Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Cenap Ekinci, Haziran 2020'de Diyarbakır'daki Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, koronavirüs döneminde bazı hastalar üzerinde denenen "Türk Işın Tedavi Yöntemi" nedeniyle bazı hastaların hayatını kaybettiğini iddia etti.

Diyarbakır’da tek motorlu uçak gökyüzünde süzüldü! Diyarbakır’da tek motorlu uçak gökyüzünde süzüldü!

Ekinci, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda şu iddiaları ortaya attı:

  1. Bir özel hastanede görevli tanınmış bir Göğüs Hastalıkları Profesörü başkanlığında, 5 sağlıkçı ve 2 sivilin bulunduğu özel bir uçak, Diyarbakır Havaalanı'na indi. Bu ekip, doğrudan Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Sağlık İl Müdürü C.T ve Başhekim E.B tarafından karşılandı.

2. Bu ekip, Covid-19 virüsünü kanda ilaçsız tedavi edebilen bir cihazı Sağlık Bakanlığı'na satmak amacıyla Diyarbakır'a gelmişti. Ancak Bakanlık, bu cihazın bilimsel bir dayanağı olmadığı ve dünya genelinde herhangi bir deney veya faz çalışmasının yapılmadığı gerekçesiyle satın almayı reddetti. Ekip lideri olan M.S (bir bakan yakını), cihazı denemekte ısrar etti.

3. Hastaneler, bu yöntemi hastalar üzerinde denemeyi kabul etmedi. Ancak Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi, hastaların ve ailelerinin bilgisi olmadan 3 gün boyunca deneyler yapılmasına izin verdi.

Kaynak: AMED TIMES