AMED TV -  DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, TBMM’de partisinin grup toplantısında konuştu.

Koç sahibinin elinden kaçtı Koç sahibinin elinden kaçtı

Hakkari Belediyesi’ne kayyım atanmasına tepki gösteren Bakırhan, “Tekrar yerel yönetimleri alıncaya kadar da Hakkari’den ayrılmayacağız” dedi. Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, partisinin haftalık olağan Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmasının büyük bölümünü DEM Parti’nin 31 Mart seçimlerinde kazandığı Hakkari Belediyesi’ne kayyım atanmasına ayırdı.

Hakkari Belediyesi’ne kayyım atanmasına ilişkin, ‘AKP-MHP ittifakının çimentosu Kürt düşmanlığıdır!’ ifadelerini kullanan Bakırhan, “Onurlu her Kürt'ün, Türk'ün, Arap'ın, Çerkes'in Türkiye'de yaşayan 85 milyonun ses çıkarma günüdür. Ses çıkarmadığımız sürece Hakkari’leri çoğaltacaklar. Boğaziçi’ne atadıkları gibi sadece belediyelere değil yaşamın her alanına kayyım atamaya devam edecekler.”

Siyasette normalleşme konusuna da değinin Bakırhan, “Normalleşme dedikleri nedir biliyor musunuz? Kobani Kumpas Davasında yüzlerce yıl ceza verilmesi, 28 Şubat darbecilerinin serbest bırakılmasıdır. Etki ajanlığı yasasıdır, normalleşme dedikleri seferberlik yönetmeliğinin değiştirilmesidir ve son olarak Hakkari’deki kayyım darbesidir!” şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi