AMED TV - Dün Konyaspor’u 3- 1 ile geçerek 24. Kez şampiyon olan Galatasaray taraftarları Türkiye’nin dört bir yanında şampiyonluk kutlamaları yaparken Diyarbakır’da Amedsporlu taraftarlar ile Galatasaraylı taraftarlar arasında gerginlik çıktı.

Amedspor yıldız futbolcu ile anlaştı Amedspor yıldız futbolcu ile anlaştı

Yenişehir ilçesi Kooperatifler Mahallesi Sanat Sokağı’nda toplanan bir grup Amedsporlu taraftarlar maç bitiminin ardından Galatasaraylı taraftarların üstüne havai fişek atarak kutlama yapmalarına engel oldu. Kutlamalar gerginliğe dönüşürken Galatasaraylı taraftarlar gerginliği, Amedsporlu taraftarların başlattıklarını belirtti.

Galatasaraylı taraftarlar yaptıkları açıklamada “Burada geçen yıl da kutlama yapıldı. O zaman neredeydi bu kişiler? Buraya gelen birtakım sözde taraftarlar yaptıklarıyla Amedspor’u korumuyor. Sadece zarar veriyor. Geçtiğimiz yıllarda da Amedspor bu şehrin takımıydı fakat bu bazı sözde taraftarlar takım şampiyon olunca takımı sahipleniyor. Burası, Trabzon, Bursa veya Eskişehir değil kimse burada diğer insanların eğlencesine karışamaz. Bizde Diyarbakırlıyız bizde Amedspor’u destekliyoruz. 1 ay boyunca Diyarbakır’da şampiyonluk kutlaması yaptık bırakında insanlar istediği şeylere sevinsinler. Taraftarlar diğer takım taraftarlarına karışamaz. Bu yapılan ırkçılıktır. Bursa’da, Eskişehir’de olunca eleştirenler neden şimdi Diyarbakır’da bunu yapıyor”? diye konuştular.

“Sosyal medyada fitne saçan taraftar hesapları var”

Sezon başından beri Amedspor’u kullanarak burada insanları tahrik eden hesapların olduklarını da belirten Galatasaraylı taraftarlar “Herkes istediği takımı destekler kimseyi zorla bir şeylere bağdaştıramazsınız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AMED TV