AMED TV - Amedspor'un Seçimli Genel Kurulu Şehmus Özer tesislerinde başladı.

Ersun Yanal Diyarbakır’da Ersun Yanal Diyarbakır’da

Amedspor'un Seçimli Genel Kurulu Şehmus Özer tesislerinde başladı. Kurula, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Serra Bucak ve Doğan Hatun'un yanı sıra Amedspor delegeleri ve STK temsilcileri katıldı.

Amedspor Yüksek İstişare Kurulu'nun kararı ile mevcut başkan Aziz Elaldı seçime tek liste ile girdi. Seçim öncesi Divan Kurulu denetleme ve faaliyet raporunu okudu. Amedspor Kulübünde yönetim kurulunun 1 Temmuz 2023 - 31 Mayıs 2024 dönemi faaliyetleri oy birliğiyle ibra edildi.

Hatun: Amedspor'un bir felsefesi vardır

Kongreye katılan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Doğan Hatun yaptığı açıklamada, "Amedspor kurulduğu günden beridir takımın yanında olan taraftara teşekkür ediyoruz. Bütün futbolculara teşekkürlerimizi bildiriyoruz. Amedspor'un bir felsefesi vardır. Amedspor'un değer yargıları vardır. Birinci önceliği bu yargıları korumaktır. Amedspor tüm Kürt'lerin ve ötekileşen herkesin takımıdır. Biz Amedspor'un bir ferdiyiz. Bu kentin gururu olan Amedspor için daha fazla emek sarf edeceğiz. Büyükşehir olarakta maddi destek vereceğiz. Erişmek isteyen tüm çocukları sporla tanıştıracağız." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AMED TV