AMED TV - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç bayramlık ağzını bir açtı, gündemi değiştirdi. Kulübün bayramlaşma töreninde üyelere hitap eden Koç, sert ifadeler kullandı.

Pele Hangi Takımlarda Oynadı? Pele'nin Oynadığı Takımlar ve Gol Sayısı Pele Hangi Takımlarda Oynadı? Pele'nin Oynadığı Takımlar ve Gol Sayısı

Fenerbahçe büyüklüğü ile ilgili konuşmak istediğini söyleyip “Fenerbahçe bir hoca getirir, günlerce o konuşulur. Kimse şampiyonluk konuşmaz. Fenerbahçe seçime girer, siyasi seçimlerden daha fazla konuşulur. İki başkan adayı televizyona çıkar, görülmemiş reytinge ulaşılır” diyen Koç sözlerine şöyle devam etti:

"Sakin bir döneme girmiş oluruz ama bir rakibimiz var ki patolojik vaka başkanı... Örgüt kırıntısı hocası... Her konuştuklarında Fenerbahçe’yi dillerinden düşürmezler. Her konuşmada bizden bahsediyorlar. Fenerbahçe’nin büyüklüğü, böyle bir büyüklük. Bunun kıymetini bilmiyoruz. Birbirimize harcayacağımız enerjiyi, bu büyük kulübü müdafaa etmeye, başkalarını ittire ittire şampiyon yapan sistemin çökmesine harcayalım. İnşallah bu sene enerjimizi şampiyonluğa odaklarız.”

Bayramlaşma törenine yoğun bir katılım vardı. Başkan Ali Koç’un Galatasaray ile ilgili sözleri büyük alkış aldı. Fenerbahçe lehine tezahüratlar yapıldı.

Mosturoğlu ile buzlar eridi

Ali Koç, transfer haberlerine itibar edilmemesini sakin ve dingin şekilde çalışmalarına devam ettiklerini belirtti. Koç, A Milli Takım’a başarılar dilerken, “Biraz da şans olursa bence yolumuz açık. Allah onlara şans versin” diye konuştu.

Başkan Ali Koç, bayramlaşma törenine katılanları olağan genel kurul öncesi “Seçilirsem çalışmayacağım” dediği Yüksek Divan Kurulu Başkanı Şekip Mosturoğlu ile birlikte karşıladı. İkilinin konuşmalarını yapmadan önce de birbirlerinin elini sıktığı görüldü.

Lındelöf harekatı

Teknik heyetin raporu doğrultusunda stopere takviye yapmak isteyen Fenerbahçe, Manchester United’da forma giyen İsveçli stoper Victor Lindelöf ile ilgileniyor. Lindelöf’ü 'Kırmızı Şeytanlar'a transfer eden Jose Mourinho, başarılı savunmacıyı bu kez de sarı-lacivertlilere getirmenin peşinde...

İngiliz ve İsveç medyası ortak verdikleri haberlerde de ilgiyi doğruladı. United’ın en az iki stoper transfer edeceği ve Lindelöf’ün gidişine onay verildiği paylaşıldı. 29 yaşındaki tecrübeli savunmacının kulübüyle 1 yıl daha kontratı bulunuyor.

Kaynak: Haber Merkezi